Otázka
Vlk sa pýta:
Dňa 26.02.2020 o 15:53

Ahojte, som smutný, strašne sa mi v škole páči jeden chalan, je bi a chodí do vedľajšej triedy ale strašne sa hambím vôbec napísať, asi trochu hlúposť ale dúfal som, že sa mi aspoň uľaví keď mi niekto odpíše niečo fajn. A bojím sa, že aj keby som s ním začal chodiť tak by som to nevedel utajiť pred rodičmi.

Odpovede
Vlk odpovedá:
Dňa 26.02.2020 o 17:16

Ďakujem ti za odpoveď, oni to už vedia dávno a nevedia sa cez to preniesť. Nejako to zvládnem, je mi vďaka tvojej odpovedi lepšie.

Nika odpovedá:
Dňa 26.02.2020 o 17:08

Ahoj Vlk. Chápem, že osloviť niekoho, kto sa ti páči, je pre teba ťažké. Možno by bolo fajn začať sa s ním postupne zbližovať tak, že sa spolu budete rozprávať, venovať sa spoločne rôznym činnostiam atď. Hlavne je dôležité, aby si bol za každých okolností sám sebou a nepretvaroval sa. Potom uvidíš, ako sa to vyvinie. Skús tomu nechať voľný priebeh. Spomínaš tiež, že sa bojíš, že keby si s ním začal chodiť, tak by si to nevedel utajiť pred rodičmi. Nepoznám dôvod, prečo sa toho bojíš, no podľa mňa by v takom prípade bolo najlepšie sa o tom otvorene porozprávať. Zdôrazniť, že ste spolu šťastní a v prípade, že by mali nejaké problémy s tým, že si „na chlapcov“ alebo „na obe pohlavia“, tak im povedať, že bez ohľadu na to, či sa ti páčia dievčatá alebo chlapci, si to stále ty a dať im dostatok času takúto informáciu spracovať. Držím ti prsty, aby všetko dobre dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk