Otázka
Lola sa pýta:
Dňa 05.06.2020 o 10:55

Čaute… som tu zas s tým istým problémom. Už som tu dávnejšie písala o mojich psychických problémoch s jedením. No… ja som o tom povedala rodičom a školskej psychologičke a cítim sa hrozne. Všetci to zľahčujú a nikto to neberie vážne. Všetci hovoria, že to, čo robím, je normálne (asi mysleli to, že mám strach z priberania, fyzicky si ubližujem, snažila som sa vyvracať jedlo ktoré som zjedla atď.) a že anorexia a bulímia vyzerajú oveľa horšie a keby som mala poruchu príjmu potravy, bolo by to asi na mne vidno aj fyzicky. Ako som už písala, cítim sa hrozne lebo nikto ma neberie vážne. Že vraj to všetci tak majú atď. Som z toho brutálne nahnevaná lebo oni si podľa mňa ani len nevedia predstaviť, aké to je, aké je to cítiť obrovský odpor k svojmu telu, mať chuť vracať po jedle a mať myšlienky na samovraždu. Prepáčte že píšem tak nahnevane, ale strašne ma to štve a zároveň som z toho nešťastná, že všetci zľahčujú moje trápenie. Tak ja rozmýšľam – čo mám robiť preto, aby ma brali vážne? Mám zo seba urobiť chodiacu kostru a cvičiť do bezvedomia? Mám sa pokúsiť o samovraždu? Mám vracať po každom jedle, aby ma brali konečne vážne a uznali, že to, čo robím, nie je OK? Rozmýšľam, že jedno z toho asi urobím, inak už neviem…

Odpovede
Eliška odpovedá:
Dňa 07.06.2020 o 12:25

Lola, som veľmi rada že sa ti zlepšuje stav, a konečne som šťastná že sa darí Stellanovi. Držím vám obom palce ❤️

Lola odpovedá:
Dňa 06.06.2020 o 20:53

Ďakujem za všetky odpovede. Stellan, som veľmi rada, že ty si našiel odborníka, ktorý ti dokáže pomôcť. Dúfam že to bude fajn ale zdá sa mi že sa to zlepšuje. Veľmi ma povzbudilo, čo si napísal. ĎAKUJEM TI, STELLAN.

Stellan odpovedá:
Dňa 06.06.2020 o 11:52

Lola, veľmi oceňujem, že si si priznala, že máš ťažkosti. Nechcem ťa strašiť, ale bohužiaľ, pre mňa bolo ťažké nájsť u nás odborníka, ktorý ma vypočuje a nezľahčuje moje problémy. Ja som takého hľadal dlho, kým som našiel. Musel som so svojimi problémami vydržať sám, čo nebolo dobré. Ani presviedčanie ľudí o mojom probléme nemalo účinok. Tým ťa nechcem odradiť, verím, že máš silu a vytrvalosť, nájdeš správneho človeka a bude ti lepšie. Dobrý štart na hľadanie terapeuta je fb skupina Hľadám psychológa / psychoterapeuta. Aj linka dôvery je fajn. Zo všetkého sa dá dostať – to mi hovorí terapeut. Držím ti palce.

Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 05.06.2020 o 12:47

Ahoj, Lola, Súhlasím s Tebou, že problémy, ktoré popisuješ, by sa nemali zľahčovať. Je správne, že hľadáš odbornú pomoc už pri prvých príznakoch a nečakáš, kým sa rozvinú do vážnej poruchy príjmu potravy. Týmito poruchami sa zaoberajú hlavne psychológovia pracujúci v zdravotníctve a tiež psychiatri, pretože ide o zdravotný problém. Preto neváhaj a obráť sa na niektorého z nich. Môžeš sa o tom porozprávať i na Linke detskej dôvery, kontakty nájdeš dole na stránke. Tvoja Linka detskej dôvery.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk