Otázka
random dievca sa pýta:
Dňa 12.08.2020 o 11:15

Ahojte,zacal sa mi pacit jeden chlapec ktory chodi do rovnakej skoly ako ja.Je dost pekny a da sa povedat,ze asi aj najkrajsi zo skoly.Chcela by som aby si ma vsimol.Nikdy som sa s nim osobne nerozpravala ani nijak takze ho povahovo nepoznam.Zacala som ho sledovat na instagrame a on mi likol nejake fotky.Moze to znamenat ze sa mu pacim? Ja pojdem do druheho rocnika na strednej a on bude stvrtak je tam nejaka sanca? Aj som rozmyslala,ze mu napisem ale dost sa bojim ci nebude mat zaujem alebo co ked mi ani neodpise.

Odpovede
Emma - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 16.08.2020 o 22:05

Ahoj, podľa mňa by si to nemala siliť a nechať to tak zatiaľ. Možno len nemal čas alebo si to nevšimol. Na tvojom mieste by som počkala do začiatku školského roka a potom sa mu možno skúsila prihovoriť, usmiať sa na neho. Nesíľ to a nechaj tomu voľný priebeh. Uvidíš, ako sa to celé vyvinie. Napriek tomu, že ti držím palce a dúfam, že to dopadne fajn, nemusí to vyjsť podľa tvojich predstáv. Ak to však chceš, nevzdaj sa pri prvej prekážke ? Možno je za tým ozaj iba maličkosť. Dúfam, že to dopadne podľa tvojich predstáv a nezabudni, že sme tu pre teba vždy, ak by si to potrebovala ?

random dievca odpovedá:
Dňa 16.08.2020 o 13:54

napísala som mu teda na instagram iba ze ahoj ako sa máš do správy a on tu spravu ani neotvoril a odvtedy už bol online… podla vás tomu mam dat ešte šancu a skúsiť napísať napríklad na messenger?

Emma - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 12.08.2020 o 12:45

Ahoj, som rada, že si sa na nás obrátila s prosbou o radu. Podľa mňa by si mu mohla napísať aspoň ahoj/spýtať sa ho na prázdniny alebo reagovať na jeho aktivitu na instagrame (story alebo príspevok). Osobne toho chlapca nepoznám a ani ty veľmi nie, ako si spomenula, takže neviem, či like od neho znamená, že sa mu páčiš, ale aspoň ťa registruje a pozná z videnia, čo je dobrý krok. Pre niekoho sú dva roky veľa, pre niekoho skoro nič :) Veľmi by som sa vekom netrápila, určite sa nenechaj odradiť len kvôli tomu, ak sa ti naozaj páči a chceš to s ním aspoň skúsiť :) Držím ti palce, aby sa ti to podarilo. Ak chceš, môžeš nám sem potom späť napísať, ako to dopadlo a ako si sa rozhodla :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk