Otázka
Maťka sa pýta:
Dňa 10.09.2020 o 15:49

Ahojte strašne sa hanbím za svoje prsia mám ich hrozne malinké

Odpovede
Maťka odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 09:47

Push-up? to je čo?

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 09:05

Ahoj Maťka, na upevnenie pŕs je dobré cvičiť kliky a na zväčšenie pŕs si môžeš kúpiť push-up podprsenku, to sú také s výstelkou, ktorá tvoje prsia trošku nadvihne. Ak ti to zlepší sebavedomie, je to fajn, no stále by som sa dlhodobo snažila sústrediť na sebalásku a akceptovanie samej seba.

Maťka odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 06:25

Nedajú sa nejako zväčšiť alebo aby vyzerali väčšie?

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.09.2020 o 20:02

Ahoj Maťka, verím, že poznámky ohľadom tvojich pŕs rozhodne nie sú pre teba práve najpríjemnejšie. Vedz však, že prichádzajú hlavne od ľudí, ktorí sú sami so sebou s niečím nespokojní, či už ide o chlapcov alebo dievčatá a pokiaľ ty ich poznámkam nedovolíš, aby ťa ranili, tak automaticky strácajú na svojej sile. Pretože ľudia, ktorí ťa majú skutočne radi, nikdy nebudú riešiť, ako vyzeráš. Na jednej strane je dôležité si uvedomiť, že tvoje prsia ešte môžu počas puberty porásť, no sama viem, že keď si raz človek vymyslí “nedostatok”, tak je veľmi náročné orientovať sa na to, že raz tým “nedostatkom” nebude. Zamerala by som sa teda na cvičenie, ktoré som ti opísala v predchádzajúcej správe – stále, keď ti niekto (alebo ty sama sebe) povie nejaký nepríjemný komentár ohľadom tvojich pŕs, posnaž sa ho vymeniť za nejaké ich pozitívum či peknú myšlienku. Veľa šťastia.

Maťka odpovedá:
Dňa 11.09.2020 o 13:37

Lenže ja počúvať práve poznámky na moje malinké prsia

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.09.2020 o 19:48

Ahoj Maťka, rozumiem, že ťa veľkosť tvojich pŕs trápi. V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že ak si ešte v puberte, tvoje prsia budú ešte veľmi pravdepodobne rásť a formovať sa. Chcela by som ti však povedať, že akokoľvek klišé to znie, všetky prsia sú svojím spôsobom krásne a majú určité výhody. Mám kamarátky, ktoré majú veľké prsia a sú z toho nešťastné, pretože ich bolí chrbát, hrbia sa, musia si kupovať drahé podprsenky a ich prsia priťahujú pohľady a poznámky. Pritom malé prsia majú kopec výhod – ľahšie sa s nimi športuje, človek nemusí míňať kopec peňazí na podprsenky a pokojne môžeš nosiť večerné šaty s odhaleným chrbtom a bez podprsenky a vyzerá to pekne decentne. To len my ľudia sme také zvláštne tvory, že stále na sebe hľadáme nedostatky, pritom si ani neuvedomujeme, koľko pozitív môže plynúť z toho, čo už máme. Skúsila by som sa teda stále, keď ti napadne ohľadom tvojich pŕs negatívna myšlienka, uvedomiť si ju a nahradiť ju niečím pozitívnym. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk