Otázka
Paťka sa pýta:
Dňa 10.09.2020 o 15:51

Ahoj dievčatá v čom cvičíte na telesnej?Meníte si na telesnú podprsenku ?A máte sa možnosť potom osprrchovať?A ako to je počas menštruácie?Ako to vy riešite?čo všetko si prezliekate na telesnú?

Odpovede
Emma - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.09.2020 o 12:49

Ahoj, podľa mňa by si to mala vyhodnotiť ty sama, ako sa cítiš a či zvládaš cvičiť. Ty sa poznáš najlepšie a vieš, čo dokážeš. Držím palce.

Paťka odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 10:22

Ja sa hlavne bojím toho ked príde že budem mať menštruáciu a budem musieť cvičiť

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 09:56

Ahoj, Paťka, podľa mňa by si mu mala aj tak povedať, že ťa bolí brucho a necítis sa dobre. Možno sa nebudeš cítiť práve najpríjemnejšie, ale je lepšie oboznámiť ho so situáciou. Držím palce.

Paťka odpovedá:
Dňa 12.09.2020 o 06:27

Ale ja mám muža telocvikara takého 60 ročného hrozne prísneho

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 11.09.2020 o 20:32

Ahoj, Paťka, nemyslím si, že sú na tvoje otázky správne odpovede. Záleží len na tom, čo preferuješ ty a nie je zlá ani jedna odpoveď. Je jedno, či si zvolíš cvičiť v klasickej podprsenke alebo športovej, či používaš tampóny alebo vložky. Dôležité je len to, aby si sa cítila pohodlne. To, čo môže vyhovovať mne a ostatným dievčatám, nemusí vyhovovať aj tebe. Ako sprej som mala na mysli deodorant alebo parfém, podľa toho, čo ti vyhovuje viac. Cvičenie počas menštruácie je síce ťažšie, ale nie nezvládnuteľné. Nie je to dôvod na vynechanie cvičenia, no pokiaľ by ťa to veľmi bolelo, povedz to svojej učiteľke telesnej. Držím palce.

Paťka odpovedá:
Dňa 11.09.2020 o 12:47

Prosím ťa ty cvičíš v klasickej podprsenke? A aky sprej? A cez tvoje dni používaš vložky alebo tampóny? A ako zvládaš cvičiť s krvácaním Ďakujem veľmi veľmi pekne

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 10.09.2020 o 20:48

Ahoj, Paťka, myslím, že väčšina dievčat nosí to, čo nám povedia učitelia: biele tričko, pohodlné e nohavice (legíny alebo tepláky) a mikinu. Ja osobne (a ani moje spolužiačky) si podprsenku na telesnú nemením, no ak to ty chceš a vieš, že sa budeš cítiť lepšie, pokojne tak urob. Nemyslím si, že niekomu to bude pripadať zvláštne. My sa po telesnej osprchovať priestor nemáme, takže si stále vezmeme aspoň sprej, no ak sa chceš sprchovať, spýtaj sa vašej telocvikárky, či vôbec môžete. Počas mojich dní to mám celkom podobne, len si vezmem pohodlnejšie nohavice (zväčša tepláky). Hlavne však je, aby si sa ty cítila pohodlne a našla si to „svoje“. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk