Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 12.10.2020 o 15:00

Ako mám zmeniť svoju povahu? Mám pocit že sa správam hrozne trápne. Akože stále robím blbosti a potom ma to mrzí. Veľa ľudí si určite o mne myslí že som hrozne trápna ale ja proste nechcem aby si to mysleli…

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 12.10.2020 o 19:54

Ahoj, z tvojej otázky vidím, že ťa tvoje myšlienky zvyknú celkom potrápiť. Podľa mňa nie je akýkoľvek dôvod na to, aby si menila svoju povahu – všetci sme predsa so svojimi vlastnosťami, gestikuláciou, mimikou či tónom hlasu jedineční a bola by veľká nuda, keby sa všetci ľudia správali absolútne rovnako. Rozumiem však, že niekedy si človek sám sebe príde „trápny“, čo však do veľkej miery spôsobujú hlavne jeho myšlienky: častokrát čím viac myslíme na to, že sme trápni a mali by sme sa správať normálne, tým nervóznejšie na ľudí pôsobíme. Pritom za normálnych okolností by si nikto naše údajne „trápne“ správanie ani nevšimol. Ak ti však príde, že celkom nevieš, ako v spoločenských situáciách reagovať (pre introvertov je to úplne bežné), skúsila by som si pozrieť rôzne tipy na internete na to, ako pôsobiť sebavedomejšie. To by ti mohlo celkovo pomôcť s tvojím vystupovaním a bez toho, aby si na sebe čokoľvek potrebovala zmeniť. Veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk