Otázka
Matej sa pýta:
Dňa 21.10.2020 o 15:26

Ahojte , volám sa Matej a mám 19 rokov som čerstvý študent Vysokej školy…Bohužiaľ trápi ma jedna vec… vôbec sa nedokážem na tú školu sústrediť nech robím čo robím vždy skončím pri tom ,že sa sústredím na iné veci ako na tú online prednášku…Vôbec mi to nevyhovuje a mám strach ,že nezvládnem prejsť ani neskôr skúškami.Nikdy som nebýval lenivým študentom na gymnáziu som sa zvykol učiť pred písomkou aj 5hodín .. Len teraz ako keby som nedokázal vôbec nič do tej školy robiť…Čo mám robiť aby som sa viac sústredil na tie prednášky? Ďakujem za odpoveď

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.10.2020 o 20:46

Ahoj Matej, rozumiem, že ti na tvojej škole veľmi záleží a chceš dosahovať čo najlepšie výsledky. Priznám sa, sama mám počas tejto opätovnej karantény niekedy problém sústrediť sa počas hodín, hlavne keď človek sedí celý deň na tom istom mieste. Preto by som ti odporučila, ak je to možné, striedať miesta, na ktorých sa učíš a aj sedavú polohu s aktivitou. Učenie po prednáškach je fajn kombinovať s ľahkých športom – behom, prechádzkou či posilňovaním. Tvoj mozog sa zároveň prekrví a okrem toho, že budeš oddýchnutý, sa ti bude aj ľahšie koncentrovať. Dávala by som si však pozor na vyhorenie, pretože ani učiť sa každý deň 5 hodín nie je dlhodobo zdravé či zvládnuteľné. Niekedy, keď si to naše telo či mozog pýta, je potrebné proste vypnúť a na istú chvíľu školu neriešiť. To sú moje 2 základné tipy, ktorými sa sama riadim, no aj na internete je ich ešte množstvo, ktoré by sa sem nezmestilo. Skúsila by som teda ešte pohľadať aj online. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk