Otázka
Vikinna sa pýta:
Dňa 24.10.2020 o 12:50

Ahoj,mám problemi v rodine mam 14rokov som adoptovana a od mala biju cca od 3rokov až do teras a neviem čo mam robit na nikoho sa tu v tej rodine neda spoľahnut a trapi ma to nadavaju po mne biju ma kričia po mne a najhoršie je to že nič som im nespravila a tak sa kumne spravaju a stale my hovoria že keby som tu nebola ta by mali pokoj o domna mam frajera ktory ma Miluje a mam kamošky ktore sa ma dakedy zastanu keby som ich nemala tak asi už davno by som skočila pod vlak lebo toto bez nich by som sama nezvladla a len kvoli nim žijem mam svoje sny ale oni ma nechcu pustit na strednu kde chcem vraj nato nemam a nezvladnem tu školu lebo mam v škole uľavy… Dakujem za odpoveď

Odpovede
Emma - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 25.10.2020 o 20:26

Ahoj, situácia, ktorú opisuješ je skutočne vážna a preto by bolo najlepšie, ak by si sa obrátila na hocijakého dospelého, ktorému dôveruješ, či už je to niekto zo vzdialenej rodiny, susedka, učiteľka alebo aj mamka tvojej kamošky alebo priateľa. Viem, že teraz je všetko dosť nestabilné a musíme byť doma, takže je to o dosť ťažšie. Ak by si o tom potrebovala s niekým hovoriť, chat Linky je tu pre teba. Držím palce.

Slávka odpovedá:
Dňa 24.10.2020 o 17:16

Ahoj, to že to niekto ubližuje či už fyzickou alebo psychickou formou je trestný čin… V žiadnom prípade si nenechavaj ubližovat… pokiaľ tebe rodina ubližuje tak kontaktuj hocikoho iného učiteľa, riaditeľku, výchovnú poradkyňu… Kludne pokiaľ máš (vlastníš) mobilný telefón zavolaj policajtom a informuj ich o tom, naozaj si nenechaj ubližovať pretože to bude len a len horšie… Neskáč pod vlak nič s tým totiž nevyriešiš a ani na nič podobné nemysli…ja verím že to pre teba musí byť ťažké ale neublizuj si… Strednú školu si predovšetkým vyberáš ty, aj v prípade že by si tú školu nezvládala (ty by si si to uvedomovala) tak je možnosť prestupu…čo sa týka úľav v škole tak ja mám napríklad kamarátku (16 r.), Tak ona má taktiež úľavy ako aj na základnej škole aj na strednej škole a veľmi sa jej darí a taktiež si vybrala školu zameranú na náročnejšie vzdelanie ale zvláda ho 2,3 dostáva, a to je veľmi dobrý výkon.

Robo odpovedá:
Dňa 24.10.2020 o 13:36

Viki volaj políciu a všetko im povedz

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk