Otázka
niekto sa pýta:
Dňa 29.01.2021 o 14:32

Ahojte píšem sem pretože fakt neviem čo mám robiť moja ,,matka'' vôbec si ten titul nezaslúži ma psychicky týra fakt jej mam už plné zuby, mám DMO keď som bola menšia stále mi hovorila že som postih a psychopat a že ma zabije. Dnes na mňa zase vybehla bola v práci a ja som medzitým nechtiac drgla do pohára s malinovkou ktorá s vyliaka na zem vzala som mop a umyla to potom si vravím že vynesiem kôš lebo bol plný vravela som si že možno bude spokojná…prišla domov a vraví mi: ,,prečo je na tej zemi mokro, poď sa sem pozrieť, ja som si čistila zemiaky na obed tak jej vravím že som zmývala tak jasne že je mokro lenže ona neprestala začala vrieskať že keď mi povie poď sem ihneď tam mám ísť vstala som a videla som ten fľak z inej strany vravím že som vyniesla smetie tak možno z toho. Jasne že začala vrieskať na celý byt susedia to stále počujú a robí mi len hanbu. Vravím jej že dočistím zemiaky a umyjem to lenže ona nie musela začať vrieskať že aká som neschopná a bla bla...vkuse mi to robí ale najviac ma ponížilo keď povedala: ,,načo som ťa vôbec vytlačila a že raz pôjde do basy lebo ma zabije. Moja psychika je v riti s prepáčením chcem ísť na medicínu ale nikto ma v tom nepodporuje. Strašne chcem od nej odísť lenže nemám žiadnu brigádu a ďalšie tri roky pri nej už nezvládnem…Ako malá som sa jej stále išla ospravedlniť za svoje správanie aj keď som nič neurobila…už ma to nebaví nenávidím ju. Berie na mňa peniaze a je jej ľuto že viem chodiť pretože nemôže na mňa dostať dôchodok absolútne si neváži že som jej povedala že nech si tie peniaze nechá aj keď budem na výške a budem tam potrebovať peniaze. Fakt neviem čo mám robiť mala som obdobie kedy som chcela umrieť ale nikdy by som to neurobila nezjednoduším jej to. Len mi nepovedzte že mám ísť do decáku alebo niečo také…nemala som to komu povedať keďže mi nikto nerozumie..Budem rada keď mi odpíšete

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.02.2021 o 14:51

Ahoj, chápem, že je pre teba táto situácia veľmi náročná a právom. Si veľmi silná, ak musíš takéto správanie tvojej matky dennodenne zvládať, ale nie je to normálne a som rada, že si sa nám kvôli tomu ozvala. Aj keď Linka nemá možnosti ťa priamo kontaktovať a pomôcť ti od tvojej matky odísť, práve internetová poradňa IPčko túto možnosť má. Ak sa im ozveš, môžu ti pomôcť dostať sa do bezpečia, ako sa im to podarilo o mnoho iných ľuďoch, prípadne sa s nimi budeš vedieť o celej tejto situácii minimálne porozprávať. Rovnako sa nám vieš ozvať na tejto stránke v chate alebo priamo zavolať na číslo tu uvedené. Viem si predstaviť, že to máš doma náročné, no chcela by som, aby si vedela, že v tom nie si sama a budem na teba myslieť. Všetky problémy sa asi nevyriešia zo dňa na deň, no stále vieš začať aspoň s tým, že budeš spať niekde, kde sa cítiš bezpečne. Drž sa.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 29.01.2021 o 23:53

drž sa lebo takuto situaciu by málo kto zvládol naozaj najlepsie bude povedat o tom niekomu a potom by sa to mohlo začat riešit drzim ti palce :)

Anonymná odpovedá:
Dňa 29.01.2021 o 15:59

Ahoj, je mi veľmi ľúto, čo musíš zažívať už od detstva. Neviem si predstaviť, aké strašné pre teba musí byť zažívať niečo také. Som veľmi rada, že si nám napísala. Si veľmi statočná. To, čo robí tvoja mama, absolútne nie je v poriadku a nemá právo ti takto ubližovať. Nič z toho nie je tvoja chyba. Najlepšie by bolo, keby si sa o tom s niekým porozprávala. Nebudeš to dusiť v sebe a ten človek ti môže pomôcť. Môžeš aj zavolať na Linku detskej dôvery, prípadne napísať do chatu alebo na email. Obdivujem ťa a veľmi ti držím palce. Si úžasné dievča, ktoré je hodné lásky.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk