Otázka
Ruža sa pýta:
Dňa 06.02.2021 o 11:02

Ahojte dievčatá, ako to vy máte s podprsenkami? Ja mám 13 rokov, a moja mamka mi nechce dovoliť nosiť také tie podprsenky pre dospievajúce dievčatá. V škole si ma kvôli tomu často doberajú. A hoci teraz nechodíme do školy, je mi to nepríjemné aj na online hodinách. Poraďte mi prosím, ako ste to mali vy so svojimi mamkami? Ďakujem:)

Odpovede
Maťka odpovedá:
Dňa 07.02.2021 o 10:15

Ahoj Mia musím s tebou súhlasiť ja mám tiež malinké prsia a tiež nezvyknem nosiť podprsenky jedine bralettky.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.02.2021 o 08:41

Ahoj Ruža, úplne chápem, že pre dievča v tvojom veku je dôležité cítiť sa vo svojom tele a oblečení príjemne. Ak by som mala byť úprimná a poradiť ti z vlastnej skúsenosti, sama nemám veľké prsia a preto väčšinu času podprsenku nenosím. Občas, teda napríklad do školy alebo na nejakú príležitosť, si vezmem “bralette” podprsenku, teda len takú jemnú látkovú, bez podšívky. Tie aj odporúčam najviac, pretože sú najpríjemnejšie, tie “ozajstné” podprsenky s podšívkou mi veľmi príjemné nie sú a keď nemusím, nenosím ich. Ak by si však hľadala presne takú, vieš si ju objednať v online internetových obchodoch vo svojej veľkosti. Na zistenie správnej veľkosti vieš využiť napríklad voľne dostupné kalkulačky na internete, kde zadáš obvod svojho hrudníka cez prsia, pod prsiami a podobne, to ti pomôže stanoviť veľkosť košíčkov aj zapínania. V online predajniach si vieš prezrieť aj rôzne druhy podprseniek, okrem tých klasických košíčkových by som si prezrela aj spomínané bralette podprsenky alebo tie bez kostice, keďže sú oveľa príjemnejšie. V tom ti pomôže aj vyhľadávanie na danej stránke. Určite by som ti však odporučila zveriť sa aj mamke s tvojimi pocitmi, ktovie, možno ti sama bude vedieť poradiť, keď sa o tom rozumne porozprávate. Držím palce.

Karolína odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 14:51

Ahojky ja by som na tvojom mieste ešte kludne nosila tie športové. a nechápem aký máš problém s online hodinami a podprsenkou ved si doma.

Romanka odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 14:46

Ahoj Ruža ak sa necítiš dobre v športových podprsenkách tak určite ti mamka nemôže zakazovať nosiť klasické. Ak sa v nich budeš cítiť lepšie určite to tak sprav a kúp si takú už aj ked máš väčšie prsia. Romanka

Ruža odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 14:34

No, ja nosím teraz tie „športové“… Také tie klasické napr. z Lidla, tie pre dievčatá. To ja taký kus látky čo sa hrá na podprsenku… Inak ďakujem pekne za rady. Prsia mám už celkom veľké, takže neviem čo mám robiť?

Nina odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 13:22

Ja sa tiež pridám, ja tiež nezvyknem nosiť podprsenky bez nej sa cítim oveľa lepšie

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 13:18

Ja mam 16 a ledva nosím podprsenku lebo je mi lepšie bez nej :D

Miška odpovedá:
Dňa 06.02.2021 o 13:17

Ahoj Ruža, dosť to závisí od toho že aké máš ty prsia akešte nemáš velké tak podla mňa sa ti neoplatí nosiť klasické podprseky. Neviem aký typ nosíš teraz?

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk