Otázka
XYZ sa pýta:
Dňa 06.02.2021 o 19:21

Ahojte, čo mám robiť keď nemám priateľov a nemám sa komu zdôveriť. Cítim sa kvôli tomu dosť opustená. Tí, ktorí mate taky problém, ako to riešite? Ďakujem

Odpovede
Ella odpovedá:
Dňa 07.03.2021 o 18:01

Denník alebo zrkadlo sú mojimi najlepšími priateľmi

Quidoo odpovedá:
Dňa 08.02.2021 o 14:06

Skús napríklad tuto

Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 07.02.2021 o 17:14

Ahoj, chápem, že v tomto zvláštnom období, keď sme všetci doma, sa veľa ľudí cíti osamelo. Je ťažké si hľadať nových kamarátov, keď nemôžeme nikam ísť, no možno by si mohla kontaktovať nejakých svojich starších kamarátov, s ktorými ste sa prestali baviť, alebo napísať nejakému členovi svojej rodiny, ktorý je v tvojom veku/máš ho rada a myslíš, že by si ste sa mohli porozprávať aj dôvernejšie, alebo viac skúsiť tráviť čas s rodičmi alebo súrodencami. Dobrým spôsobom na vyrozprávanie sa je aj písanie si denníka a hoci to môže vyznieť detinsky, ale je to naozaj dobrý spôsob ako dostať zo svojej hlavy veľa myšlienok a nájsť riešenia a pokoj :) Keď už bude povolených viac aktivít, možeš sa skúsiť prihlásiť na nejaký krúžok alebo skúsiť dobrovoľníctvo/bri­gádu. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk