Otázka
Janka sa pýta:
Dňa 22.02.2021 o 22:43

Ahojte, môžem Vás požiadať o radu, týkajucej sa „ako mať podaktoré veci naháku“. Hneď vysvetlím, myslím to tak že ak Vám niekto niečo povie čo Vás „zaťaží pri srdci“ (napr. urážka typu si hlúpa, tučná, škaredá, otravná, dotieravá (V pojme otravná nemyslím tak že sa niekoho budete niečo neustále vypytovať jednu a tú istú vec ale skôr v tom zmysle že ste nepochopili úplné zadanie úlohy, opýtate sa danej osoby žiak/učiteľ o radu… a niekto Vám povie ty si ale otrava. Ja viem že na niekt. z Vás slovo „otrava“ nepôsobí doslova ako urážka…ale ja mám jednu takú vlastnosť ktorú nenávidím t.j. PRECITLIVEĽOSŤ.. neviem ako si stýmto môžem rady všetko si beriem srdcu aj takú „obyčajnú blbosť“. Viem že najlepšie je sa stým vôbec nezaoberať ale oveľa ľahšie sa to povie, než spĺňa… Je to podobné ako keď máte stres (jedno z akéhokoľvek dôvodu), a niekto Vám povie tak ho nemaj, je to absurdné keď sa nad tým zamyslíte. Dúfam že som Vám objasnila môj problém, ak nie tak ďalšie info. poskytnem v komentári.

Odpovede
Lea - rovesnicka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.02.2021 o 12:39

Ahoj Janka, chápem že niekedy keď majú ostatní ľudia nepríjemné narážky na tvoju osobu je ťažšie akceptovať to. Na tvojom mieste by som skúsila to brať trochu s nadhľadom a nereagovať hneď ako niekto niečo také povie, keďže to nemuselo byť vobec myslené tak, ako to vyznelo. Dúfam, že sa ti to podarí a držím palce.

Marco odpovedá:
Dňa 23.02.2021 o 00:32

Ahoj, ja by som ti poradil keď k také niečo príde skús si v mysli povedať že je to iba blbá poznámka že to nebudem riešiť viem že to je ťažké ale možno časom to pôjde taktiež môžeš skúsiť v mysli na rátať do 10. Asi som veľmi nepomohol prepáč

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk