Otázka
Aneta sa pýta:
Dňa 24.03.2019 o 23:08

Ahojte ! Tento prípad bude trochu nezvyčajný . Potrebujem pomôcť zo všami , minulý rok som ich mala asi 4-krát . Moju maminu to už unavuje , tak ju nechcem zbytočne zaťažovať práve týmto , teraz má toho veľa . Zase mám vši a ja už neviem . Už som sa dala aj ostríhat a stále … stále … stále ich mám . Máte dajaké triky alebo rady ako sa ich zbaviť ? Vopred ďakujem za pomoc .

Odpovede
Vivi odpovedá:
Dňa 26.03.2019 o 15:58

Moja kamoška keď mala taký istý problém tak sa dala ostrihať do hola viem nie je to naj ale napríklad veľmi to pomôže ale sú aj parochne takže tak

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 25.03.2019 o 12:40

Ahoj Aneta, viem, že je to možno trochu nepríjemne, no určite to povedz mamke čím skôr, než ich od teba dostane ona, pripadne niekto iný. Určite to rieš skôr, než ich bude ešte viac. Ako prevenciu by som ti odporúčala umývať si vlasy častejšie, nosiť ich stiahnuté v cope a popýtať sa v lekárni/drogérii na nejaký šampón, ktorý ich bude odpudzovať. Taktiež som počula, že sa vyskytujú menej v prefarbených vlasoch, no neviem tvoj vek a taktiež neviem posúdiť, či je to pravda. Nezabudni po zbavení sa vší na potrebnú hygienu (napr. prezlečenie postreľného prádla, umytie hrebeňu,…). Držím ti palce.

Sisa,rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 25.03.2019 o 11:44

Ahoj Aneta, vši niekedy vedia byť poriadne zákerné, ale to neznamená, že sa nedajú odstrániť.Môžeš využiť rôzne spreje a šampóny poprípade sa poradiť s lekárnikom.Dá sa aj vyžehlením vlasov,kde vši spáliš a potom vyčešeš.Hlavne nos vlasy vo vrkoči alebo v drdole.Hlavne sa neboj a verím,že nájdeš spôsob

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk