Otázka
Walker #11142 sa pýta:
Dňa 28.03.2019 o 16:12

Dobrý deň. Mam taký menší problém. Keď som v triede tak mam problém s komunikácou. Proste ma nenapadajú témy o ktorých by sa dalo rozprávať. A poslednú dobu sa mi páči moja spolužiačka a vôbec neviem ako a o čom sa sňou rozprávať a veľmi sa hanbím. A veľmi ma štve, že sa s ňou nedokážem porozprávať. Mal son toľko možností, keď sme boli sami vonku (po krúžku) a spolu sme boli tak 5 min… Poraďite mi ako lepšie komunikovať a o čom komunikovať s priateľmi a s dievčaťom ktorá sa mi páči??

Odpovede
Rovesnícky poradca, Roli odpovedá:
Dňa 28.03.2019 o 20:50

Ahoj walker, Z osobných skúseností to chápem a viem, že to nie je práve najľahšie sa prihovoriť ku dievčaťu a nahodiť spoločnú reč. Podľa mňa s tým má skúsenosť veľa chalanov. Ale nemaj obavy určite to zvládneš. Mohol by si využiť situáciu keď chodíte spolu na jeden krúžok a ak spolu máte cestu domov. Mohol by si sa opýtať na to ako sa jej páčilo alebo aký mála deň, alebo čo bude robiť keď príde domov. Je ťažké začať, ale keď raz začneš tak potom to bude ľahšie. Možno natrafíte na spoločnú reč a nabudúce začne ona s komunikáciou. S ostatnými to bude podobne, skús začať s obyčajnými otázkami. Mohol by si sa opýtať spolužiaka napríklad ako sa má, ako mu šlo učenie na písomku alebo či rozumie učivu, ktoré preberáte. Uvidíš, že debata sa už po prvej otázke rozvinie sama. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk