Otázka
Lenka Cibr sa pýta:
Dňa 01.04.2019 o 15:33

Ahojte všetci. Chcela som sa vás opýtať že čo mám teraz robiť ? Kamoske sme s tatinom objednali veci z aliexpresu lebo nevedela sko sa to robí. Boli v hodnote 15 € a ja som tie peniaze minula na veci v papiernictve ,ktoré som strašne súrne potrebovala. A teraz mi ocko povedal že nech mu už tá kamoska vráti tie peniaze a ja neviem čo mám robiť ??? Zháňala som peniaze kade tade ale nikto a nič. Čo mám robiť ??? Dnes je večer kedy to mám vrátiť a ja neviem čo ? Myslite že sa bude Mamka / tato hnevať keď im poviem že som ich minula…

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 01.04.2019 o 20:29

Ahoj Lenka, ja by som zvolila úprimnosť. Tvoji rodičia sa pravdepodobne nebudú až tak hnevať, keď im objasníš, že tie veci, na ktoré si peniaze minula, si súrne potrebovala. Priznaj rodičom pravdu a môžeš sa s nimi dohodnúť, že im ich vrátiš neskôr (z vreckového, ak nejaké dostávaš) alebo si to u nich môžeš nejako “odpracovať” (budeš viac pomáhať). Sú to tvoji rodičia a pravdepodobne to pochopia. Držím prsty.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 01.04.2019 o 20:01

Ahoj Lenka, úplne ti rozumiem, neraz sa stane, že niečo súrne potrebujeme kúpiť a peniaze sú zrazu fuč. V tomto prípade by som však rodičom určite povedala pravdu, veď si tie peniaze neminula na nejaké zbytočnosti, ale na písacie potreby, ktoré sú veľmi užitočné, hlavne ak chodíš do školy. Tvoji rodičia by na tvoje klamstvo aj tak pravdepodobne časom prišli a je možné že by ich to mrzelo ešte viac ako to, že si si kúpila potrebné veci v papierníctve. Maj sa a držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk