Otázka
Andrej sa pýta:
Dňa 17.04.2021 o 11:11

Zdravim mam otazku nevie niekto co mam robit ked sa vo mne zhromazduje mnozstvo hnevu? Znie to trocha divne pretoze nevystupujem ako agresivna osoba a neprejavujem to ani velmi medzi blizkymi. No minule som sa zveril rodicom a povedali ze to trochu prehanam a ze si mam najst nejaku aktivitu ktora by sluzila ako ventil. No ja som si nic nevymyslel. Pre doplnenie ked uz mam ten hnev v sebe a uz to nezvladam tak proste zacnem udierat do steny a podobne.

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 28.04.2021 o 13:49

Ahoj, Andrej, podľa mňa je najlepšie ten hnev zo seba dostať nejakou aktivitiou. Cvičenie alebo niečo pohybové určite môže pomôcť, môžeš ísť aj napríklad na prechádzku a rozptýliť sa tak. Niekedy je dobré sa len zavrieť do izby a potichu si ponadávať alebo si zakričať do vankúša. Ak sa však veľmi nahneváš na verejnosti, skúsila by som nejaké dýchacie cvičenia, zavrieť oči a sústrediť sa na niečo pekné a príjemné. Držím palce :)

Maja odpovedá:
Dňa 18.04.2021 o 23:49

Ahoj! Aj ja sa často nachádzam v podobnej situácii. Ako bolo spomenuté, hudba naozaj pomáha alebo skús skúsiť cvičenie, tým sa najľahšie vybíja hnev a frustrácia, ľahko zabudneš na zlé pocity. Veľa šťastia!

Soňa odpovedá:
Dňa 17.04.2021 o 13:15

Ahoj Andrej. V tomto ohľade ťa chápem, pretože prežívam niečo podobné. Je to veľmi ťažké zvládnuť. Mne pomáha keď si pustím nejaké pesničky, najlepšie nejaké hlasné, akčné. Zavriem sa sama do izby a nejako tancujem, čo mi pomáha striasť zo seba hnev. Skús to, možno to pomôže. Ak by si mal ešte nejaké otázky, kľudne napíš. Držím Ti palce. Soňa

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk