Otázka
Kika sa pýta:
Dňa 15.04.2019 o 17:35

Ahojte. Je do mňa zaľúbený tretiak no ja som siedmačka :/

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.04.2019 o 19:17

Ahoj Kika, veľmi by mi pomohlo, ak by si mohla špecifikovať či ide o prváka na ZŠ alebo SŠ, avšak aj napriek tomu sa ti pokúsim poradiť. Ak ide o tretiaka na základnej škole, tak vedz, že je to len akási forma detskej lásky a že časom to chlapca pravdepodobne omrzí, no aj napriek tomu sa s ním vieš skamarátiť, ak by si chcela. Ak ide o tretiaka na strednej škole, do niečoho takého by som išla opatrne, keďže jednako ten chlapec už môže mať 18 a teda váš vzťah by nebol úplne legálny a aj kvôli väčšiemu vekovému rozdielu by sa tento vzťah nemusel vyvinúť veľmi zdravo. Ak však nemáš o vzťah alebo pozornosť od daného chlapca záujem, jednoducho sa s ním skús v pokoji porozprávať a verím, že sa všetko vyrieši.

Sisa,rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.04.2019 o 19:13

Ahoj Kika, keďže neviem presne o akého tretiaka sa jedná,tak ti poradím takto. Keď je to tretiak zo strednej školy,tak je dosť možné,že sa chce s tebou baviť,kamarátiť, len tam treba dať už veľký pozor. Či už ide o vekový rozdiel,školu – predsa len zachvíľu končí strednú.A keď sa to týka tretiaka zo základnej školy,tak si z toho nič nerob. Mladší rovesníci sa radi kamarátia a väčšinou sú platonicky zaľúbený. Ale napriek tomu môžeš mu to opatrne vysvetliť ako to je a navrhnúť kamarátstvo,lebo by mu to mohlo ublížiť. Dúfam,že sa všetko vyrieši a držím palce

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk