Otázka
Hana sa pýta:
Dňa 21.07.2021 o 23:31

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či nie som na tomto fóre sama koho to trápi… Som smutná z jednej veci kvôli ktorej mi je do plaču vždy keď sa z boku pozriem do zrkadla… Cez distancne vyučovanie sme museli dlho sedieť na notebookom (kvôli školským povinnostiam) ja som za ním približne strávila cca. 8–9 hodín… A trochu som kvôli nedostatku pohybu pribrala… Snažím sa to zdravou metódou zhodiť, avsak jedna vec ma trápi zo všetkého najviac vzadu za krkom sa mi vytvoril „menší“ vdovský (aspoň tak sa nazýva na internete) hrb… Nie je nijako extrémny avsak je mi z neho pri pohľade do zrkadla do plaču … Pretože som ho nikdy predtým nemala… Myslím si že môže byť spôsobený tým že som za notebookom nesedela rovne (ale úprimne nemyslím si že väčšina z nás nesedí pri notebookoch, mobiloch 100%tne rovne)… Myslíte si že ak schudnem 5–7 kg sa mi ten hrb aspoň trochu zmenší? Veľmi ma trápi … Okrem toho počas týchto horucav musím mať vypnuté vlasy takže ho „krásne“ ukazujem a bojím sa čo si o tom ostatný pomyslia… Máte s ním niekto skúsenosti? Alebo niekoho takého poznáte? Ďakujem za odpovede. Hana

Odpovede
Róbert odpovedá:
Dňa 22.07.2021 o 10:37

Ahoj Hanka, ja som profesionálny masér, a viem ti z vlastných skúseností poradaiť že na tento hrb ktorý kľudne mohol vzniknut nesprávnym sedením za PC. Najlepšie na to sú cviky, strečing a taktiež aj masáž chrbta a šije ktorá ti uvolní svalstvo a tým pádom aj ten hrb a dá sa toho krásne zbaviť za pár týždňov.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk