Otázka
sad bunny sa pýta:
Dňa 28.07.2021 o 10:50

Ahojte, potrebovala by som pomoc. Povedzme, že mám vzťah na diaľku medzi osobou, ktorá žije na 2. strane sveta, sme spolu asi 7 mesiacov a medzi nami je povedzme väčší vekový rozdiel, čo mne osobne nevadí (mne je 18). Ešte chcem podotknúť, že sme v d/s vzťahu, takže nie sme si tam tak úplne rovní. To je asi tak na úvod a prejdem asi k aktuálnemu problému. Mne osobne dosť vadí, že sa mi dosť málo venuje v poslednej dobe, aj keď on tvrdí, že sa mi venuje dosť ja si to nemyslím (tam je aj chyba vo mne, že potrebujem veľa pozornosti). No… Potom tam je taký väčší problém, že nemám pocit, že už to funguje… Buď mám dni, kedy ho hm doslova uctievam a som dobrá, no a potom mám dní, kedy by mi bolo jedno, keď by sa zbalil išiel preč a nemám chuť ho rešpektovať. No a toto sa dosť nezdravo strieda hlavne tieto posledné mesiace. No a keď mám aj tie stavy, kedy chcem aby šiel preč, on ma presviedča o tom, že ho mám rada, ajkeď to necítim tak úplne a že so mnou ostane navždy… Čo sa týka toho, že či ho mám rada, tak… Povedzme, že skôr potrebujem JEHO existenciu a neviem, čo by som bez neho robila. Neviem ho opustiť a aj keď som to raz skúsila, tak som sa vrátila… No a čo som si písala s ľuďmi čo sú na také typy vzťahov, tak veľa tvrdí, že to je vraj už zneužívanie a nezdravý d/s vzťah… Čo si tak úplne nemyslím, keďže sa o mňa stará… A neublížuje mi…

Netuším čo mám robiť, keďže mu nechcem ublížiť, som na ňom psychicky závislá a s rodinou ani s kamarátmi to nemôžem riešiť, keďže im neverím a neviem sa otvoriť čo sa toho týka. Budem vďačná za akúkoľvek pomoc.

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 02.08.2021 o 19:29

Ahoj mala som tento isty problem s mojim frajerom nevenoval mi absolutne pozornost. Ja som mu zacala robit to isté aby pochopil ze to tak nepojde. “Fungovalo” to tak a myslela som si ze on naozaj asi moju pozornost nepotrebuje tak sme si dali pauzu od seba. Az po mesiaci mi napisal naspat ako ho to všetko mrzí a ze by sa mi uz venoval. Lenze za tu dobu som sa uz naucila byt bez neho. Skus sa zacat chovat tak isto ak to nepomoze vyskusaj mensiu pauzu.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk