Otázka
A sa pýta:
Dňa 08.08.2021 o 20:36

Ahojte. Po dnešku sa vôbec neteším späť do školy. Moje „kamošky“ spolužiačky sa na mňa cez prázdniny úplne vykašľali a teraz posielajú spoločné fotky na Instagram ako spolu chodia von… A mne sa ani neozvú. Síce už idem do maturitného ročníku ale aj tak nemám v triede nikoho kto by si mnou sedel a rozprával by sa so mnou. Ešte horšie je že mám nastarosti stužkovú aj keď ma nikto nemusí. A proste prežívam si ťažké životné obdobie kedy by som niekoho potrebovala aj v škole. Som z toho strašne smutná. PS: zároveň sa aj hnevám a mám strašnú chuť im pod tú fotku na insta niečo napísať, len zároveň to nechcem riešiť.

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.08.2021 o 13:43

Ahoj, možno by si sa im mohla skúsiť ozvať Ty sama. Netreba čakať kým sa oni ozvú Tebe. Kým to nevyskúšaš, nebudeš vedieť na čom si. Školský rok sa za chvíľku začína, a ako píšeš, naozaj potrebuješ nejaké kamarátky na to, aby ťa podržali v ťažkej životnej situácii, poprípade aby Ti pomohli riešiť stužkovú slávnosť. Tým, že im budeš niečo komentovať sa nič nezmení, iba sa prehĺbia vaše problémy. Skús sa im ozvať a skúste sa o tom otvorene porozprávať kde nastali problémy a vyriešiť ich. Budem Ti držať palce.

. odpovedá:
Dňa 09.08.2021 o 08:24

Inak úplne ťa chápem. Od začiatku prázdnin ma kamoši zo školy ani raz nezavolali nikde von a pritom aj oni dávajú na insta že kde boli atď.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk