Otázka
Andrea sa pýta:
Dňa 23.08.2021 o 20:41

Dobrý večer, neviem či idem písať otázku alebo iba skôr " vyrozpravanie" od januára som schodila 4 kg (minulý čas :() jedla som cca. na 70–80% zdravo, a aj sa pravidelne hýbala (mám rada prechádzky) ale pred minulý týždeň som bola na dovolenke „len štvordennej“ (hneď vysvetlím prečo v úvodzovkách) a za tie 4ri dni som pribrala +2 kg :(. Až ma bolí ako to píšem… Viem že to nieje žiadna obrovská katastrofa a svet sa z toho nezrúti… Boli sme na turistickej dovolenke (5–7 km denne určite) avšak sme aj dostatočne jedli (chutné raňajky (prazenica, obložené rožky, chleby (v normálnom mnozstve , nie 5 rožkov na raňajky :D) taktiež sme boli aj po náročných túrach sa najesť (obedy v nemalom množstve – ale tak aby sa človek na 5–6 hodín po túre nasýtil dostatočne) … Neviem či za to mohli tieto pokrmy alebo 0,3–0,5 kofola k tomu… Avšak iba k tomu obedu inak to bola čistá voda- v dostatočnom množstve, pitný režim dodrziavam… Výlet bol úžasný ale odnasam si +2 kg :(… Myslím si že som zlyhala. Je to už druhý týždeň ale ja stojím na tej istej váhe :( asi to bude tým že mám úchylku na váženie sa až ma bolí keď to tam číslo vidim… Čítala som že ak sa človek nebude dlhodobejšie vážiť (mesiac, dva) a bude zdravo žiť schudne… Ale neviem či je to s mojou osobou možné, aj 3–5 krát denne myslím na váhu a váženie sa… Viem že je to možno porucha ale aj tak neviem čo mám robiť asi som závislá na váhe a nedokážem sa toho zbaviť :( môžte niekto poradiť? Ďakujem (plus mám smolu pomalší metabolizmus priberanie je pohoda jahoda (žiaľ) chudnutie to je beh na niekoľko mesiacov) avšak stále si vyčítam že som zlyhala ;(

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.08.2021 o 08:27

Ahoj Andrea, to čo píšeš možno naozaj súviselo s tým, že po vydaní určitého množstva energie, si vo veľkom množstve dopĺňala energiu jedlom a sladkými nápojmi. Ak sa u Teba ľahšie priberá, tak možno by bolo dobré pozerať sa na to čo konzumuješ. Trebárs by pomohlo, aby si si k obedu nedala sladký nápoj, ale iba sódu. Alebo by si si dopriala viac ovocia a zeleniny. V každom prípade, 2 kilá navyše nie sú tak veľa na to, aby si sa nimi mala trápiť. Ak to chudnutie u Teba ide ťažšie, určite odporúčam nevážiť sa každý deň, ale raz do týždňa. Motivovať sa k tomu, aby si do dňa váženia mala tie najlepšie výsledky. Verím, že sa výsledky dostavia. Budem Ti držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk