Otázka
Tamara sa pýta:
Dňa 11.09.2021 o 23:43

Ahojte, je podľa Vás problém že som introvert? Nemyslím taký že sa vôbec s nikým nebavím ale skôr taký ktorí neobľubuje Veľké spoločenské akcie, neviem nadväzovať kontakty s novými či s ľuďmi s ktorými sa nemám záujem rozprávať, ľudia my musia proste " zapasovat" ale musím priznať že niekedy ak sa všetci vôkol mňa rozprávajú ale ja som ticho väčšinu konverzácie proste radšej počúvam druhých a keď chcem tak začnem s nimi komunikovať ale v 80% som proste ticho… Bojím sa že si avšak nenájdem týmto životom partnera alebo viac priateľov :( je tu niekto taký ako ja? Ďakujem za odpoveď.....

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.09.2021 o 09:06

Ahoj Tamara, každý človek na tejto planéte je úplne iný. Niekto musí vyhľadávať spoločnosť druhých, aby sa cítil komfortne, niekto sa zas cíti komfortne doma, alebo so svojimi blízkymi kamarátmi. Preto si nemyslím, že to môžeme považovať za problém. Tak ako píšeš, radšej si s ľuďmi, ktorých poznáš, alebo ktorí Ti „pasujú“, a radšej počúvaš ako komunikuješ. To je všetko v poriadku. Nie každý vie byť otvorený, komunikatívny, a priateľský za každých okolností. Ak sa bojíš o partnera alebo priateľov, myslím, že ak Ťa budú rešpektovať takú aká si, tak pôjde všetko fajn. Budem Ti držať palce, aby sa Ti podarilo takýchto ozajstných kamarátov nájsť. A ver, že sa nemáš čoho obávať.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk