Otázka
Gabika sa pýta:
Dňa 20.04.2019 o 07:09

Ahojte ako dievcata vy zvladate Velku noc ja sa velmi bojim lebo vzdy v rodine ma brutalne obleju aj posibu a hlavne po zadku Napiste vase skusenosti a rady

Odpovede
Zuzka odpovedá:
Dňa 23.04.2019 o 14:31

Ahoj Gabika, máloktorému dievčaťu sa páči taká brutálna oblievačka a šibačka. Najmä ak to chlapci začnú preháňať a nadmieru si to užívať. Možno by bolo fajn dopredu sa dohodnúť so svojimi šibačmi, že môžu prísť iba s voňavkou, alebo že ti celkom stačí byť vyšibaná a obliata iba raz. Tak to budeš mať za sebou hneď ráno a celý deň už mať pokoj. A Kikina rada je tiež dobrá.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 22.04.2019 o 11:09

Ahoj Gabika, veľa mojich kamarátok to robí tak, ako napísala Kika. Ak nechceš nikam ísť alebo máš rada Veľkú noc strávenú s rodinou, skús im vysvetlit, že ti to nie je príjemne a že to nemáš rada. Je to síce tradícia, no úplne stačí, ak ťa pofrkaju pár kvapkami vody. Ak to vysvetlíš rodičom, oni to potom môžu vysvetlit chlapcom, ktorí ťa prídu oliať. Mali by to pochopiť. Držím prsty.

Kika odpovedá:
Dňa 21.04.2019 o 21:46

Ahoj Gabika, aj ja neznášam tieto sviatky. Už niekoľko rokov to riešim tak, že vo veľkonočný pondelok idem s kamarátkami na celodenný výlet a tak týmto zvykom uniknem. Skús si aj ty urobiť nejaký program mimo domu.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 21.04.2019 o 11:50

Tak ty si mimo

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk