Otázka
Alexandra sa pýta:
Dňa 23.10.2021 o 18:33

Dobrý deň mám taký jeden problém veľký ukradla som jednu vec v hodnote 20€stalo sa to prvý krát neviem čo to do mňa vošlo … chcela som zapadnúť do kolektívu bojím sa že buďem mať stoho veľké problémy keďže mám 16 som už aj zodpovedná … prosím vás poraďte mi čo mám robiť prosím

Odpovede
Janka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 25.10.2021 o 08:03

Ahoj Alexandra, je fajn, že si si uvedomila, že to čo si spravila asi nebolo veľmi rozumné, a verím, že chápeš aj to, že zapadnúť do partie sa dá aj inak. Tak ako píšeš, od 14 rokov je každý človek trestnoprávny, takže si dávaj pozor, aby sa to už neopakovalo. Najlepšie by bolo, aby si danú vec vrátila a uvedomila si, že krádež Ti nepomôže zapadnúť do partie. Budem Ti držať palce.

Anonymná odpovedá:
Dňa 23.10.2021 o 21:14

Ahoj, píšeš, že si ukradla niečo v hodnote 20 eur. Nevyznám sa v takýchto záležitostiach presne, ale trestný čin je, keď ukradneš niečo v hodnote nad 300 eur. Čiže v tomto prípade by to mohol byť priestupok. Si mladistvá, takže v tvojom prípade sú tresty ešte nižšie. Každopádne, to čo si urobila je zlé a odporúčala by som ti vec vrátiť a ospravedlniť sa. Držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk