Otázka
Danka sa pýta:
Dňa 27.10.2021 o 15:43

Ahojte :) Mám 19 rokov, som dospelá no stále študujem na strednej škole. Mám problémy s rodičmi – neustále ma ponižujú, hovoria mi veľmi škaredé veci a obviňujú ma z ich problémov, navyše sú ich názory veľmi konzervatívne čo spôsobuje dusnú atmosféru a časté hádky. Keďže sme momentálne na online výučbe nemôžem im „uniknúť“ do školy. Premýšľam nad odchodom z domu. Mám nejaké možnosti?

Odpovede
Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.10.2021 o 17:31

Ahoj Danka, ďakujem, že si sa obrátila so svojim problémom na rovesnícku poradňu. Musí to byť pre Teba ťažké, počúvať toľko kritiky od svojich rodičov. Určite možnosti máš – každý problém má svoje riešenie. Najprv je lepšie sa pokúsiť problém vyriešiť, až tak zvažovať odchod. Skús sa s rodičmi porozprávať o tom, čo cítiš a ako na Teba vplýva, čo Ti hovoria. Veľakrát sú rodičia unavení alebo zaneprázdnení a neuvedomujú si, čo môžu ich výroky spôsobiť. Ak by to predsa len nefungovalo, vyskúšaj sa spojiť s nejakými kamarátmi – aj keď len online – vrámci psychohygieny. Držím Ti palce a posielam veľa trpezlivosti, aby sa Ti tento problém podarilo vyriešiť. A pamätaj, že aj toto obdobie je len dočasné.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk