Otázka
Viki sa pýta:
Dňa 19.11.2021 o 10:48

Ahojte som lesbička a brutálne sa mi páči jedno dievča lenže už viackrát som ju počula ako hovorí že lesby to je hnusné že ako sa dokážu bozkávať a podobné veci. Čo mám robiť mám jej to povedať či kašlať na to?

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.11.2021 o 16:56

Ahoj Viki, super že píšeš, ďakujem za zdôverenie. Ak sa ti to dievča naozaj páči a máš ho rada či už po fyzickej alebo duševnej stránke, nebála by som sa pokusu o zdôverenie, no začala by som pomaly a postupne. Najprv by si sa jej mohla opýtať, prečo to takto vníma, čo ju podnecuje k takémuto názoru a či pozná osobne niekoho, kto je inej orientácie. Veľa ľudí, ktorí odsudzujú či opovrhujú ľudí z lgbtiq+ comunity ich nepoznajú osobne alebo možno iba jedného, či dvoch. Netreba podporovať tieto stereotypy mlčaním, práve naopak, treba sa o tom rozprávať ;). Následne ak by si cítila, že sa nachádzaš v komfortnej zóne, môžeš sa pred ňou out-núť. Uvidíš aká bude jej reakcia, no ak ťa má rada tak to príjme a nič sa na vašom vzťahu nezmení pretože to, či si lesba bi queer…nemení nič na tvojej osobe a dušičke. A potom môžete pracovať na ďalšom pokračovaní vášho vzťahu. Verím, že som ti pomohla a možno ťa trošku povzbudila. Držím palčeky ;*

Laura, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.11.2021 o 12:26

Ahoj Viki, ďakujem, že si sa na nás obrátila s tvojim problémom. Za svoju orientáciu sa hanbiť netreba. Tvoja orientácia je súčasťou teba a ty za ňu nemôžeš. Sú ľudia, ktorí to nikdy akceptovať nebudú. S takýmito ľuďmi sa bohužiaľ stretávame v dnešnom svete pomerne často. Je potrebné sa s tým len naučiť žiť, teda zmieriť. Ak máš odvahu jej to povedať, tak treba rátať aj s negatívnou reakciou. Ak jej to ešte nechceš povedať, pretože sa bojíš, tak sa s ňou skús ešte nejako zblížiť, viac komunikovať a celkovo ju spoznať. Počas toho budeš mať možnosť svoj názor a konanie zmeniť. Prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk