Otázka
Janka sa pýta:
Dňa 31.12.2021 o 13:00

Dobrý deň, chcem sa zdôveriť so svojím problémom, či je na tom niekto ako ja alebo aspoň z časti podobne… Mám 19tnast rokov, pred dvoma rokmi, som si začala robiť kurz autoškoly, ktorí som nedokončila (bolo to cez letné prázdniny a ja som bývala často chorá), plus bola neochota so strany zamestnávateľa autoškoly (niekoľko krát som im písala, volala) ale absolútne žiadna spätná komunikácia… Nebudem vravieť názov autoškoly nechcem totiž urážať či poškodzovať ich meno aj keď by si to zaslúžili… Ide len o to že na teóriu som chodievala pravidelne, na testy (teoretické) som sa vždy peclivo pripravovala, nemala som žiadne chyby, ale problémom bolo že testy sme mali len elektronickej forme a často ten ich systém blbol že aj keď som mala všetko správne ich systém mi to vyhodnotil na 0% oznámila som im to povedali ale to je moja chyba, čo nie je niekoľko krát som ten notebook dala skontrolovať ITčkarom, žiadna chyba tam nebola, dalej myslím si že v autoškole majú svojich študentov učiť jazdiť no dostala som od nich odpoveď ale to máte už dávno vedieť (šoférovať a poznať čo ktorá vec znamená), často mi vraveli že pokiaľ nepoznám hento a tamto tak tu nemám čo robiť neviem skutočne ale podľa môjho názoru sú za to platený aby svojich študentov pripravolavali stať bsa šoférom… Raz mi povedali už ste niekedy šoférovala? Hovorím že zatiaľ nie, pretože šoférovať sa môže až keď dotyčný nadobudne vodičské oprávnenie… Zostali ticho, ale potom povedali však ale tam vy kde bývate ( v meste tam máte možnosť skúšať) tak podľa môjho názoru takéto nahovaranie môže byť trestné, pokiaľ to niektorí robia načierno tak sa s tým aspoň nechvália?… My máme auto… Ale otec nám ho nedovolí používať (ani na skúšku) pokiaľ nemáme vodičák, vraví že šoférovať nás majú učiť v autoškole, že sú za to platený… Čo má pravdu, ale v autoškole to tak zjavne neberú, tam to tak funguje ako keby žiak príde na hotové… Povedala som si že vodičák dokončím no rozhodne nie u tejto autoškoly, po vyštudovaní školy… Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem za odpoveď.....

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 03.01.2022 o 18:01

Ahoj Janka, ďakujem, že si sa podelila so svojou skúsenosťou. Určite s tebou a s Robom súhlasím, aby si robila vodičák inde. Nemá zmysel naťahovať sa s touto autoškolou, ak ani nie sú ochotní odpovedať na správy či telefonáty. Na precvičenie testu môžeš vyskúšať viacero aplikácií, ktoré nájdeš aj na Google play. Dúfam, že v ďalšej autoškole už také nepríjemnosti nebudú.

Robo odpovedá:
Dňa 31.12.2021 o 13:25

Ahoj Janka tak hneď by som zmenil autoškolu. Určite je v tvojom meste iná a skúsil by som tam. Takýto prístup by nemali mať. Je to úplne nevhodné.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk