Otázka
Anonym S sa pýta:
Dňa 04.01.2022 o 23:59

Ahoj, píšem v neskorú hodinu, ale potrebovala by som poradiť ako si napraviť vzťah s rodičmi alebo skôr s mamkou. Nehovorím, že ho mám zlý ale nezhodujeme sa v názoroch a skoro stále sa hádame. Napríklad dnes. Moji rodičia chcú aby môj mladší brat mal nejaký režim, aby chodil spať už o 8 atď, lenže dnes sme pozerali film a moju tiež mladšiu sestru nebavil tak šla k bratovi a začali sa,,šalit", vystrajat atď. Takže rozbilo sa mu spanie a už nebol unavený. A ocko to dnes veľmi nevyriešil nechal to tak ani nekričal na ňu. Brata volali spať k sebe ale nechcel tak si šli ľahnúť.Ja som šla do kúpeľne umyť si zuby a sestra s bratom sa stále smiali a brat stále nespal. Tak som dostala zlosť a nervy a da sa povedať, že som vybuchla a začala kričať na rodičov, prečo ho nezobrali k sebe a prečo nič sestre nepovedia atď. Ale oni ma ignorovali vlastne boli ticho. Prišla som do detskej kričala som na súrodencov a povedala som nepekne slová. Neboli to žiadne nadávky atď. Ale skôr také, už ticho bud, lahni si, nerozkazuj a niečo ostrejšie ( ako som povedala naozaj to žiadne nadávky neboli) ale povedať som to nemusela lenže som sa neovláda. A tak prišli rodičia a mamka začala po mne kričať, ze co si to dovoľujem a, ze prečo som to povedala a, ze mam zabudnúť na nedeľu ( tam som mala ísť na oslavu kamarátke vymyslela som pre ňu tajnú, zorganizovala, zavolala dievčatá a asi to tak vyzerá, že pôjdu bezomna). Ja viem,že som spravila chyby a niesom dokonalá a niekedy sa neviem skrotiť asi tak to nazvem lebo niekedy poviem aj to co by som nemala, len ma ešte viac nastvalo to, že mojej sestre to prešlo a ja som zase bola ta zla, ale asi to je tým, že som najstaršia. Nemal by niekto z vás nejakú radu ako to napraviť a vlastne sa s mamkou porozprávať? Prosím lebo veľmi ma to trápi a s mamkou sa hádame stále pritom by sme mohli byť ako najlepšie kamarátky, ale skôr sme také nepriateľky niekedy :(

Odpovede
S odpovedá:
Dňa 07.01.2022 o 13:02

Ďakujem Ti že sa sem s tým obrátila, aspoň viem že v tom nie som sama (podobný vzťah mám aj ja s mamou…). A keď Ti bude ťažko, tak vieš že v tom nie si tiež sama (aj keď v tej chvíli to nie je ktovieaká útecha). A čo sa týka toho tvojho hnevu – ja mávam také podobné „výbuchy“ tiež. Ak sa Ti to stane, skús ísť von, trocha sa poprechádzať, nadýchať čerstvého vzduchu alebo si skús zacvičiť. Pekný deň :)

Anonym S odpovedá:
Dňa 05.01.2022 o 23:05

Ahoj Pavli, ďakujem veľmi pekne za rady a pokúsim sa to nejako napraviť a niečo vymyslieť. Ďakujem ešte raz ;)

Pavli, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 05.01.2022 o 20:39

Ahoj! Ďakujem, že si sa obrátila práve na rovesnícku poradňu. Chápem situáciu, v ktorej sa nachádzaš, nemáš to jednoduché. Myslím si, že je dôležitá najmä komunikácia, keďže častokrát dôjde k nedorozumeniu. Tvoj umýsel bol dobrý, ale nabudúce namiesto toho, aby si to riešila sama sa skús obrátiť na rodičov. Povedz im aj o tom, ako ťa mrzia tvoje slová a vysvetli ako veľa pre teba tá oslava znamená. Možno sa pokús vo vypätých situáciách, kedy máš pocit, že stratíš kontrolu z hlboká dýchať alebo aj pomaly počítať do desať. Verím, že ak budeš viacej otvorene komunikovať s mamkou, tak aj váš vzťah sa časom zlepší! Držím ti palce! Maj sa.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk