Otázka
Janka sa pýta:
Dňa 12.03.2022 o 15:58

Ahojte trápi ma moja mešntruácia. Mám ju extrémne ale extrémne silnú. Prvé dva-tri dni mám neskutočné kŕče a silné krvácanie nedokážem ani vstať z boleste. Dievčatá vedeli by ste mi dať nejaké rady prosím.

Odpovede
Žofka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.03.2022 o 22:29

Ahoj Janka, je mi ľúto, že máš také silné bolesti a nepríjemný priebeh menštruácie. Aj keď píšeš, že už ti tabletky proti bolesti nezaberajú, možno by si mohla vyskúšať iný druh, ak berieš vždy tie isté. Tiež súhlasím, že niečo teplé na brucho by mohlo zabrať, je možné kúpiť také vankúšiky plnené napríklad čerešňovými kôstkami, ktoré môžeš zohriať v mikrovlnke alebo v rúre. Taktiež existuje elektrostimulátor, ktorý pomáha zmierniť bolesti v podbrušku. Ale určite súhlasím s Viki, že by si mala navštíviť gynekologickú ambulanciu, kde by ti vedeli lepšie poradiť/ pomôcť. Prajem veľa síl!

Janka odpovedá:
Dňa 13.03.2022 o 14:32

Áno lieky beriem len mne už ani tie moc nezaberajú a začne mi z nich byť zle od žalúdka. Cviky nehrozia nedokážem vstať ani z postele. Ten nedostatok železa ten je možný. Mám s tým problémy.

Ema odpovedá:
Dňa 13.03.2022 o 12:03

Skusala si brat nejake lieky proti bolesti? Zevraj aj nejaky druh cvicenia by mohol pomoct, a daj si nieco teple na brucho. To by malo zmiernit krce.

Viki odpovedá:
Dňa 13.03.2022 o 11:55

Neviem presne prečo je bolestivá, asi by si mala zájsť za gynekológom aj keď bolestivá menštruácia je častá, ale to nie je v pohode. Bolesť naznačuje že je niečo v neporiadku. A k tomu, že je silná-mozno máš málo železa, takže by si ho mala doplniť stravou, alebo doplnkami (tam je ho väčšinou viac)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk