Otázka
Jana sa pýta:
Dňa 26.03.2022 o 17:37

Ahoj, vpored sa ospravedlňujem že to bude možno dlhšia správa, ale chcela by som sa rozpísať. V poslednú dobu si dosť uvedomujem že na mojom tele už nieje žiadna časť ktorej by niečo nebolo. Vážne s každou časťou tela mám nejaký zdravotný problém. Mám dosť pokazené zuby a problémy s nimi krivia sa mi a aj mi budú musieť vyoperovať ,,zub múdrosti,, ktorý to spôsobuje. Poslednú dobu sa mi zhoršil dosť zrak. Mám problémy aj s ušami, keďže ak mi tam natečie voda tak sa mi to zapáli a musí sa to riešiť. O mojich kĺboch to ani nehovorím tie mi vŕzgajú, mala som pár úrazov a strašne ma teraz bolia kĺby. Mám problém zjesť niečo poriadne lebo zov šetkého mi je zle od žalúdka. Mám problém s pečenou a hodnotami ktoré majú byť správne. Taktiež aj ženské problémy. Mám iba 20rokov ale cítim sa veľmi zle. Doktorov navštevujem lenže každý mi dáva iba lieky ktoré to iba zhoršujú. Veľmi sa kvôli tomuto celému trápim. Viem že takto to asi dlho nevydržím keďže mať toľko zdravotných problémov nieje normálne. Budem rada za každú správu.

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Terezka odpovedá:
Dňa 28.03.2022 o 17:29

Ahoj Jana, veľmi ma mrzí, že niečo také prežívaš. Poraď sa so svojou lekárkou, či ti jednoducho nechýbajú nejaké vitamíny a probiotiká, pretože brať toľko liekov tiež nie je zdravé. Poprípade navštív výživného poradcu, ktorý by ti lepšie poradil, aké potraviny by si mala začať konzumovať. Zubom môže takisto chýbať nejaký minerál a kazia sa práve pre to. S tým sa skôr obráť na dentálneho hygienika. No vybratie zubu múdrosti nie je nič neobvyklé. Pri liekoch však pamätaj, že nemôžeš čakať zlepšenie za jeden deň či týždeň. Ak lieky berieš už dlhšie tak nemusia zaberať, ale naopak zhoršovať tvoje problémy aj kvôli alergii na dané lieky alebo látky, z ktorých sa skladajú. Aj o tom sa porozprávaj so svojou doktorkou. Prípadne ťa môže poslať na alergológiu. S kĺbmi ti najlepšie poradí ortopéd. Nakoniec ti viem len odporúčiť, aby si dôverovala lekárom, ktorí sú predsa len na toto odborníci. Taktiež skús nejaké aktivity, pri ktorých na tieto problémy nachvíľu zabudneš. Neustále premýšľanie nad nimi ich nevylieči a stres ich môže len zhoršiť. Sústreď sa na to, čo práve robiť môžeš a nie na to, čo nie. Držím palce, nestrácaj nádej

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk