Otázka
Viki sa pýta:
Dňa 28.03.2022 o 20:31

ahojte, píšem sem lebo sa nemám komu vyrozprávať. poznáme sa s jedným dievčaťom už 2 a pol roka a proste asi pred 2 rokmi sme si dali pusu, bolo to vtedy len tak zo srandy no a proste od vtedy sa mi dosť páči a pred pol rokom som si priznala že som do nej zamilovaná, no a proste je to komplikované, sme veľmi dobré kamarátky a pár krát sme si povedali že sa máme radšej ako kamarátky ale proste obidve sa hanbíme takže odvtedy sme sa nepobozkali a ja sa bojím že keby chcem spraviť krok vpred tak že sa naše kamarátstvo pokazí a ja o ňu prídem… no a proste bývame od seba celkom ďaleko takže sa vidíme iba pár krát za rok ale keď ona chce ísť von tak ja sa bojím že sa budem správať divne alebo že spravím niečo trápne a proste od kedy som si to priznala tak sa pred ňou hanbím a neviem ako sa mám správať. plus posledné 2 mesiace mám pocit či niekoho nemá, pretože bola s niekým na Valentína ale samozrejme to mohla byť iba nejaká kamarátka. niekdy plačem pretože už dlhú dobu sa mi páči a mala som vzťah(s chlapcom) ale celú dobu som myslela na ňu a pripadalo mi to že to bolo k tomu chalanovi nefér. neviem čo mám robiť ďalej, či sa jej priznať alebo nechať to tak, dokonca som rozmýšľala že s ňou preruším kontakt lebo už to nevládzem dusiť v sebe. dokonca mi príde že ma počúva viac ako moja najlepšia kamarátka, proste mám doma nejaké problémy a ona ma vždy vypočuje a podporí ma…

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.03.2022 o 14:56

Ahoj Viki. Na začiatok ti chcem poďakovať za zdôverenie sa. Je vidno, že máte medzi sebou naozaj pekný vzťah, a preto si myslím, že by bola škoda ho prerušiť. Ste si navzájom oporou a chápete sa, preto si myslím, že ak sa o tom rozumne porozprávate viete to vyriešiť. Rozumiem, že máš z toho obavy, no prerušiť kontakt len tak mi nepríde správne. Ak sa jej úprimne zdôveríš a v pokoji sa porozprávate, možno budeš príjemne prekvapená jej reakciou. No aj keby to necítila úplne rovnako, určite viete ostať kamarátky, ak to budeš chcieť. Pokiaľ sa človek bojí nikdy nič neurobí. Držím ti naozaj veľmi silno palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk