Otázka
Mirka sa pýta:
Dňa 11.04.2022 o 16:41

Dobrý deň, neviem či je vhodné písať o mojom probléme na túto stránku keď tak sa prosím nehnevajte… Som v maturitnom ročníku, a zároveň spolu už „iba“ na ústne maturity sa chcem pripravovať na prijímačky na VS, je toho veľmi veľa do prijímačiek mám necelé dva mesiace, a maturity ma čakajú o necelý mesiac a pól… Úprimne chcela by som obe skúšky spraviť na prvý krát, ale jedno je ťažšie viac ako druhé a nechceme zanedbať učenie na obe tieto skúšky, hoci som si na prijímačky zohnala doucovatela a na maturity sa pripravujem (opakujem) od začiatku marca bojím sa že to nestíham tlak je veľmi veľký neviem čo sa učiť skôr, aké otázky si vytiahnem čo keď tie čo si vytiahnem budem vedieť najmenej (hoc doteraz čo nás učitelia skúšali som mala 1–2ky max. ale príde mi že som si vytiahla pohodové témy, ktoré ľahko hoci aj obkecat a nemusiet tie otázky vediet perfektne) vec druhá na prijímačky (podávam si na dve školy jedna (zatiaľ) vyžaduje prijímačky druhá nie) ale ta ktora vyžaduje hoci by som sa na nu chcela dostať skôr než na tú druhú má veľmi náročné prijímačky (mám necelé dva mesiace na naucenie takmer 800 otázok čo nieje málo :() netvrdím že je to nemožné-to určite nie ale bude to pekelne náročné)… Nechcem si spraviť z maturity a prijmaciek „gulas“ v hlave… Máte nejaké typy, rady na učenie? Lebo momentálne sa na mňa sype učenie zo všetkých svetových strán a chcem uspieť (som veľmi vzorná žiačka) ale je pravda že len ja som iba človek a nemôžem si zapamätať všetko… Ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň:)

Odpovede
Žofka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.04.2022 o 19:35

Ahoj Mirka, ďakujem, že si sa na nás obrátila. Obdobie maturitných skúšok a prijímačiek je veľmi stresujúce, ale z toho, čo si nám napísala je zrejmé, že sa vzorne pripravuješ. Ako píše aj Juraj, maturít sa nemusíš obávať, budú tam učitelia, ktorí ťa poznajú a keď budeš potrebovať ti pomôžu. Typy a rady na učenie sa ťažko dávajú, keďže každému vyhovuje iný štýl učenia, iné praktiky. Avšak môže pomôcť, ak si spravíš plán učenia, stanovíš si menšie ciele napríklad na každý týždeň/ deň, čo všetko chceš zvládnuť. Na stránke https://eduworld.sk/…me-najlahsie nachádza sa aj link na dotazník, ktorý keď vyplníš môžeš zistiť, aký štýl učenia u teba prevláda, ako sa ti lepšie učí. Prajem veľa síl a úspechu k maturite aj k prijímačkám. Držím palce.

Juraj odpovedá:
Dňa 11.04.2022 o 18:51

Ahoj .. Ďakujem ti za to, že si sa na nás obrátila .. Ako študent vysokej školy, ktorý ma za mesiac aj dačo štátnice a musí ešte odovzdať diplomovú prácou, ( ktorú ešte nemám napísanú a otázky na štátnice nemám vypracované ) ti radím uč sa hlavne na prijmačky .. Na maturite ta učitelia poznajú ti pomôžu ak nebudeš dačo vedieť a hlavne nestresuj … Učitelia vedia, že ste v strese a niektorý, že sa aj učíte na prijmačky tak ta podržia uvidíš ak sa dačo nebudeš vedieť .. A je nepísané pravidlo nemôžu ti dať o dva stupne horšiu známku, ako si mala na vysvedčení uvidíš bude to dobre .. Držím prsty na maturite a následných príjmačkach nech sa dostaneš, kde chceš na školu .. Ahoj

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk