Otázka
Lenka sa pýta:
Dňa 03.05.2022 o 23:55

Dobrý večer. Volám sa Lenka a mám 18 rokov… Už dlhšiu dobu sa cítim veľmi zle, nič ma nebaví, prevládajú vo mne iba negatívne emócie, s nikým si nerozumiem, mám pocit, že všetky moje vzťahy s okolím sa rozpadajú, že môj život už nemá žiadnu perspektívu.. Neviem, ako si pomôcť, cítim sa čoraz horšie, možno by som rada navštívila psychológa, ale okrem toho, že nemám v tejto oblasti veľmi dobrú skúsenosť, sedenia sú aj pomerne nákladné a ja si ich teraz naozaj nemôžem dovoliť. Nedalo by sa to vyriešiť nejakou jednorázovou návštevnou psychiatra? Priateľ sa mi veľmi snaží pomôcť, avšak už to naňho začína negatívne doliehať a mňa to veľmi mrzí… ale ja naozaj neviem, čo mám robiť. Občas som rozmýšľala nad samovraždou, ale nemôžem tu mojich blízkych nechať. Avšak neviem, čo robiť, ako zmeniť moje.. Hm.. rozpoloženie. Preto Vás prosím o radu.

Odpovede
Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 06.05.2022 o 10:33

Ahoj Lenka, pripájame sa ku Pavli. Budeme veľmi radi, ak sa nám ozveš a porozprávame sa viac o tom, čo ťa trápi. Môžeš tak urobiť buď e-mailom, chatom, telefonicky alebo prostredníctvom Skypu. Verím, že ti budeme vedieť pomôcť. S pozdravom, Linka detskej dôvery.

Pavli, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 04.05.2022 o 15:05

Ahoj Lenka, ďakujeme, že si sa obrátila práve na rovesnícku poradňu. V živote to nie je vždy najjednoduchšie, a máš to teraz ťažké ale je super, že sa snažíš hľadať riešenie. Ako sama isto vieš, nie je dobré aby si na to bola sama a preto určite neváhaj vyhľadať odbornú pomoc, zavolaj na telefonné číslo : 0907 401 749 v čase od 8:00–20:00, alebo nám napíš na mail: odkazy@linkadeti.sk prípadne chat nájdeš na stránke: https://www.linkadeti.sk/…tskej-dovery. Prajem veľa síl a držím palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk