Otázka
Lili sa pýta:
Dňa 16.07.2022 o 19:03

Dobrý deň,mám taký problém že asi trpím depresiou.U mna to trvá pár rokov a nikto ma zatial nezobral k lekarovi :( a minulý rok to skončilo aj pokusom o samovraždu..ide o to že mi diagnostikovali nedávno statickú encefalopatiu a závažnú disfunkciu CNS.A mám poruchu chodze a aj mikrocefáliu a ludia na mna často zazerajú alebo mi aj niečo škarede povedia a je to velmi ťažké pre mňa,neviem čo mám robiť .

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Saška odpovedá:
Dňa 17.07.2022 o 10:10

Ahoj Lili, ďakujem, že si sa ozvala do rovesníckej poradne. Mrzí ma tvoj zdravotný stav a zároveň si vážim, že sa chceš problémom postaviť čelom. Tak, ako píšeš, je určite vhodné vyhľadať pomoc a je skvelé, že si sa na to odhodlala. Zozačiatku to môže byť pokojne aj psychológ. Ak máš tú možnosť skús osloviť svojich blízkych alebo ľudí, ktorým dôveruješ a poprosiť ich o pomoc s vyhľadaním odborníka. Depresia nemusí byť vždy viditeľná, a tak sa ostatným môže zdať, že „nie je čo riešiť“. Zatiaľ sa môžeš ozvať na našu linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu. Verím, že je to veľmi náročná situácia a ľahšie sa to povie, ako urobí, ale takíto ľudia Ti nesiahajú ani po členky a nikdy by tak náročnú situáciu nezvládli tak, ako Ty. Mysli aj na to, že častokrát práve ľudia, ktorí nie sú spokojní sami so sebou, odsudzujú druhých a hľadajú na nich chyby. Veľmi Ti držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk