Otázka
Macka sa pýta:
Dňa 23.08.2022 o 19:21

Dobrý deň, potrebovala by som asi len povzbudiť… Viem že e táto stránka je určená pre „deti“ do 18r, ale snáď nevadí že sem napíše baba po 20tke a… Takže považujem sa za milsiu, tichsiu, neziarlivu zenu, ktorá mala vzťah asi keď mala 15tnast odvtedy nič:(… Snažím sa nájsť si priatela… Jediné čo chcem aby bol milý, chápavý (pre moje potreby – nie som náročná, taktiež som schopná chápať jeho potreby) toto je všetko čo chcem od priateľa (a ešte aby nebol alkoholik (nevadimi ak si občas cez víkend vypije-len aby nebol dennodenne ožratý, nevadí mi ani keď by bol fajčiar, len aby nebol násilnej povahy)… Trápi ma to, pretože moje rovesníčky sú už zadané alebo čakajú aj prvé deti..... Muži so mnou občas flirtuju ale sú to väčšinou individua… Dokonca jeden so mnou minule flirtoval ale v priebehu konverzácie spomenul že má frajerku a do cudzej kapusty ja nepojdem… Neviem som podľa vás príliš uponahlana? Som síce mladá ale myslím si že vzťah by som mala už mať-citim že som orientovaná na mužov, nie na ženy… Nehľadám pána dokonalého, stačí mi popis, ktorý som popísala vyššie… Poznám chalana, ktorý je v pohode za triezva ale je to profesionálny alkoholik v tom je problém:(..... Môžete mi poskytnúť nejaké rady? Alebo ma povzbudiť? Cítim sa na nič:(..... Raz mi jedna osoba povedala že budem navždy sama a bojím sa aby to tak nebolo

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.08.2022 o 16:16

Ahoj Macka, v prvom rade ti ďakujem, že si sa odhodlala napísať do rovesníckej poradni, ktorá nie je vekovo limitovaná. Začnem tak netypicky a to od tvojej poslednej vety. Názor niekoho o tom, či si nikdy nenájdeš partnera je nevhodný a irelevantný. Je dôležité aby si si nepretavovala negatívne myšlienky iných na svoje. Spoločnosť na nás pozerá rôznymi spôsobmi a vyvíja na nás rôzne tlaky. Určujú kedy má mať žena partnera, kedy deti, kedy svadbu, … niekedy bola norma byť v 18ke vydatá, niekedy v 30ke a niekedy inak. Je úplne prirodzené, že môže mať žena po 20ke a nemá vzťah. Tiež je v poriadku, ak ma dievča 15 a partnera, s ktorým raz plánuje mať deti a cíti, že je to ten pravý. Z tvojich slov cítim, že ťa to možno mrzí a možno by si už rada mala toho pravého po svojom boku, ale netreba zúfať a vôbec nie myslieť si, že to tak bude navždy. Ako sa hovorí, to po čom túžime k nám niekedy príde vtedy, keď to najmenej očakávame. Možno o mesiac a možno o rok. Cením ťa zato, že neberieš hocičo len aby bolo. Že si sa nepustila do vzťahu so zadaným chlapcom. Máš veľkú hodnotu, tak ako každý*á z nás a je skvelé si ju uvedomovať. Pozri, mnoho možno aj tvojich rovesníčok má dlhoročne vzťahy a nemusia fungovať. Trpezlivosť ruže prináša? Staré porekadlo ale niečo na ňom pravdy bude. Napr. teraz som spoznala chalana, ktorý má prvú priateľku a má 25, je neskutočne šťastný a verím, že mu to vyjde. Tiež sa mu kamaráti smiali, nechápali ho a teraz je z ich partie najviac spokojný čo sa jeho vzťahu týka. To je len 1 príklad a určite je ich oveľa viac. Držím ti palce, aby tvoja polovička prišla, aby si našla čo hľadáš.

Robo odpovedá:
Dňa 24.08.2022 o 09:36

Ahoj Macka, ja som v podobnej situácii ako ty. Takže niesi sama. Tiež mám 20rokov a hľadám milú chápavú partnerku lenže v dnešnej dobe je to ťažké nájsť. Ja som sa s tým zmieril a povedal si že je času dosť keď príde tak to bude tá pravá. Takže podľa mňa daj tomu čas.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk