Otázka
Rebeca sa pýta:
Dňa 23.05.2019 o 14:28

Budúci týždeň máme plavecký a mne zrovna vtedy vychádza menštruácia, preto som celý mesiac pila citrónovú vodu, čítala som že ju odďaľuje. Avšak uz druhý deň mám citlivé a bolestivé prsia a podbruško a pocit ako by som ju mala dostať. Preto neviem čo robiť. Či sa ďalej natlačať citrónmi, možno že by som si ju ešte oddialila o pár dní, ak by mi to vôbec pomohlo, tým pádom by som ju mala možno celý budúci týždeň, alebo sa to už vykašľať a čakať kedy normálne príde. Tampón sa bojím dávať nakoľko som ho nikdy nemala a raz keď som sa o to pokusila, tak to nedopadlo dobre.

Odpovede
Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 24.05.2019 o 11:01

Milá Rebeca,

naša Erika Ti napísala niekoľko možností, ako by si mohla svoju nepríjemnú situáciu vyriešiť. Môžeš skúsiť o tom porozmýšľať. Ak to pre Teba nie je dostatočné a potrebuješ sa o tom bližšie porozprávať, môžeš nám zavolať alebo napísať na náš chat medzi 14:00–19:00.

Držím Ti prsty.

Rebeca odpovedá:
Dňa 24.05.2019 o 08:55

Lenže my sme platili a peniaze my nevratia a bohuzial ja mam maminku v nebicku

Erika-Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.05.2019 o 20:55

Ahoj Rebeca… Úplne ťa chápem, že to môže byť pre teba nepríjemné. S touto situáciou mám skúsenosť i ja. Čo sa týka menštruácie počas plaveckého máš viacero možností. Ak chceš tento dej zvrátiť skús sa porozprávať s mamkou alebo s blízkou osobou, ktorej sa môžeš zdôveriť. Existujú napríklad lieky (na predpis), ktoré dokážu oddialiť menštruáciu (založené sú na hormonálnalnej báze). Dajú sa vybaviť u gynekológa. Takýto spôsob je práve najpohodlnejši a najviac používaný. Čo sa týka tamponov, tak existujú aj tampóny s aplikátorom. Ale ak nie si si istá ich používaním zvážila by som aj možnosť vysvetliť učiteľke o čo sa jedná a povedať jej, že sa na to nemusíš cítiť. Rozhodnutie necháme už na tebe. Držíme palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk