Otázka
Lujza sa pýta:
Dňa 11.11.2022 o 08:44

Viaceri spoluziaci sa zo mna smeju, pretoze mam nadvahu. Mam 156cm a 69kg. Viem, ze nevyzeram najlepsie, ale neviem ako mam prijimat ich kritiku, trva to uz velmi dlho a nepomahaju ani rady od ucitelky. Som z toho velmi smutna a utiahnuta. Prosim o nejake rady. Diky

Odpovede
Beatrice, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.11.2022 o 01:22

Ahoj Lujza, ďakujem ti, že si sa zdôverila práve rovesníckej poradni. Niekedy názory druhých sa nás vedia veľmi dotknúť, avšak sú to stále myšlienky druhých a nie tvoje. Ak sa ty cítiš dobre vo svojom tele, tak nikto nemá právo ti do toho niečo hovoriť. Tvoje telo je tu od toho, aby ochraňovalo tvoju dušu. Prináša ti veľké množstvo možností a ak si naňho pyšná tak im to povedz. Som pyšná na svoje telo pretože ma ochraňuje, pretože môžem vďaka nemu chodiť, tancovať, písať a veľa ďalších vecí. Občas sa ľudia sa vysmievajú, pretože oni sami s niečím nie sú spokojní a ak budú vidieť, že si pyšná na to aká si, nehanbíš sa za seba, prestane ich to baviť. Podstatné je to, čo máš v duši, to aká si. Pokiaľ si krásna zvnútra si krásna aj po vonkajšej časti. Verím, že som ti pomohla a povzbudila ťa. Držím ti silno palce. Zvládneš to lebo si krásna taká aká si. Posielam silné objatie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk