Otázka
Augustín sa pýta:
Dňa 20.06.2019 o 14:39

Mám veľké problémy pri vystupovaní na verejnosti a pri komunikácii s neznámymi rovesníki (s niektorými aj známymi) Vedeli by ste mi poradiť ?? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpovede
Michi odpovedá:
Dňa 23.06.2019 o 07:15

Ahoj Augustín, neboj sa v tomto probléme nie si sám. Mnohí máme alebo sme pri najmenšom mali problémy s vystupovaním na verejnosti. Komunikácia s ľuďmi a celkovo schopnosť s nimi vychádzať je dosť náročná a nedá sa jej naučiť zo dňa na deň. Mne osobne pomáhala pri komunikácii s neznámymi myšlienka, že sa už možno nestretneme, tak prečo to neskúsiť. Dôležité je byť naozaj sám sebou, aj keď mnohí ostatní sami sebou nie sú, úprimnosťou nič nepokazíš. No celkovo tento problém treba riešiť postupne. Začni komunikovať s osobami s ktorými ti to ide samo a následne sa skús zameriavať na širšie okolie. V komunikácii ti môžu pomôcť aj práce ako promotér, nejaká anketa alebo sa skús na ulici spýtať neznámych ľudí na čas,… pomôže ti to opustiť svoju ulitu. Taktiež ti môže pomôcť komunikovať s inými pomocou internetu, ale s týmto by som bola opatrná, pretože nikdy nevieš kto je naozaj na tej „druhej strane“. To, že ty si úprimný a ľudia ti môžu veriť neplatí vždy vzájomne. Tak ti prajem veľa šťastia a veľa veľa nových zážitkov.

Rovesnícky poradca, Roli odpovedá:
Dňa 20.06.2019 o 19:00

Ahoj Augustín, svoj problém by si mohol vyriešiť tým, že sa budeš snažiť najpr komunikovať s blízkymi ľuďmi či už je to najlepší kamarát alebo člen rodiny a postupne to skúšať aj v kolektíve. Aj ja som takto s komunikáciou s neznámimi začínal. Niekedy stačí nadhodiť len jednoduchú otázku ako je napríklad to, že sa niekoho opýtaš aký mal deň. Taktiež môžeš skúsiť popremýšľať o akých témach by sa sa chcel rozprávať. Či už je to škola, šport, filmy či knihy. Možností je veľa. Výber je na tebe. Hlavne buď pri komunikácii sám sebou a po čase možno zistiš, že tento problém, ktorý máš sa dá vyriešiť. Dôležité je sa stále zdokonaľovať v tom čo ti nejde a z čoho máš obavy. Prajeme ti získat čo najviac nových známosti a názorov.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk