Otázka
Lucia sa pýta:
Dňa 23.06.2019 o 08:55

Ahojte, v škole sa už uzavreli známky a z geografie mám zakrúžkovanu 3. Naši o tom nevedia a neviem ako im to povedať. Sú dosť prísny.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.06.2019 o 16:26

Ahoj Lucia, chápem, že je to pre teba náročná situácia, pokiaľ tvojim rodičom tak veľmi záleží na známkach. Skúsila by som im to povedať čo najskôr a priamo, pretože čím viac to budeš skrývať, tým menej úprimné sa to bude navonok zdať. Pokús sa im tiež vysvetliť, prečo si danú známku dostala (napr. že si neporozumela učivu alebo ti nesadli otázky na písomke) a akým spôsobom si sa z toho poučila. A napokon – neboj sa, aj keď ich tvoja správa možno nepoteší, sú to predsa tvoji rodičia a nebudú sa na teba hnevať večne. Držím palce.

Michi odpovedá:
Dňa 24.06.2019 o 11:50

Ahoj Lucia, skús sa na to pozrieť z iného uhla pohľadu. Každý sme obdarený nejakými schopnosťami. Jeden je lepší vo fyzickej rovine, iný zasa lepší v šachu či športe. Verím, že si sa v škole snažila a nevyšlo to. Riešenie ale nie je odďalovať realitu. Tú trojku na vysvedčení tvoji rodičia uvidia tak či tak. Myslím si, že je lepšie neodkladať to a povedať im to ešte pred tým ako uvidia to „prekvapko na papieri“. Hlavne sa neboj, možno že príde nejaké zaracha, ale nebude to koniec sveta. Držím palce a snaž sa, aby na rok trojka nebola :-)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk