Otázka
Denisa sa pýta:
Dňa 23.10.2023 o 18:16

Ahojte, no ako len začať… nedávno sme sa prestali baviť s najlepšou kamarátkou a… to kvôli tomu že ma vymenila za inú, ale to mi až tak nevadí ako to, že každému hovorí o mne klamstvá a nikto mi potom neverí čo hovorím. Denisa

Odpovede
Sova odpovedá:
Dňa 25.11.2023 o 08:02

Ja som zažila podobnú situáciu. Mesiac som sa s nimi rozprávala ja som sa chcela kamarátiť s nimi ďalej ale oni nechceli. Nakoniec spolužiačky má šikanovali. Väčšinou psychický mi nadávali. Asi to bolo kvôli tomu že som mala dobré známky a vyhrávala súťaže. Povedala som o tom rodičom a riešili to. Mojím najväčší dôverníkom sa stál aj učiteľ ktorý bol nakoniec môj triedny. Ale naučila som sa s tým vyrovnať a teraz mám okrem školy dosť kamarátov.

Emily, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.10.2023 o 18:45

Ahoj, Denisa, ďakujem, že si nabrala odvahu zdôveriť sa s Tvojím problémom. Verím, že stratiť najlepšiu kamarátku je ťažké. V živote je dôležité mať okolo seba úprimný kruh ľudí — kamarátov alebo rodinu, ktorí Ti budú veriť a podporovať Ťa. Nie je Tvojou povinnosťou presviedčať ľudí o pravde. Ak ľuďom okolo Teba na Tebe naozaj záleží, klamstvám veriť nebudú a na veci si urobia vlastný názor. Pravda vždy vyjde na povrch. Pokús sa okolo seba zhromaždiť, aj keď menší, okruh ľudí, ktorí Ti budú veriť a kryť chrbát. Pokiaľ by klamstvá a ohováranie presahovalo hranice šikany, neboj sa zdôveriť osobe, ktorej veríš alebo niekomu dospelému, napríklad rodičom, triednemu učiteľovi alebo školskému psychológovi. Veľmi Ti držím palce, určite sa Ti podarí túto situáciu zvládnuť.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk