Otázka
Laj sa pýta:
Dňa 31.12.2023 o 18:24

Prosím, cez Silvester mávam z petard a ohňostrojov silné úzkosti a neviem ako zvládnem dnešný večer. Mám z toho strach viete mi niekto prosím pomôcť?

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 19.01.2024 o 17:11

Ohh dakujem, no mala som par uzkosti, ale lepsie ako minuly rok:3

Danka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.01.2024 o 15:07

Ahoj, Ďakujem za dôveru a odvahu poďeliť sa o tvoje pocity. Je úplne pochopiteľné cítiť úzkosť kvôli ohňostrojom, petardám a celkovému hluku, ktorý je najmä na Silvester veľmi rozšírený. Jednou z možností, ako by sa hluku dalo vyhnúť, je nájsť si pre teba bezpečné miesto, napríklad vo vnútri domu alebo v nejakej tichej oblasti, kde odpájanie petard nehrozí. Ďalšou možnosťou je požiadanie o pomoc tvojich blízkych, ktorí ti počas dňa môžu byť oporou a pomôžu ti situáciu zvládnuť. Taktiež môžeš vyskúšať rôzne relaxačné metódy, ktoré ti pomôžu úzkosť prekonať, napríklad dýchanie do štvorca. Ak rád počúvaš hudbu, pomôcť ti môžu aj rôzne relaxačné melódie, alebo môžeš skúsiť počúvať niečo tebe blízke, čím prídeš na iné myšlienky. Dúfam, že ti nabudúce niektoré z týchto metód pomôžu a držím ti v tom silno palce.

Joey odpovedá:
Dňa 01.01.2024 o 20:56

Ahoj, ako sa ti viedlo? Dúfam, že si ok. :3 Petardy a ohňostroje suck.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk