Otázka
emus sa pýta:
Dňa 03.02.2024 o 23:21

Dobrý deň, mám jedného spolužiaka ktorý si vkuse zo mňa robí srandu napr. hučí mi do ucha, a prosto sa predo mnou smeje a robí si zo mňa srandu, nepovedala by som že je to niake vysmievanie alebo šikanovanie, podľa mňa je to preto lebo asi trpím selektivnym mutizmom (ešte to není potvrdene lebo len v septembri pôjdem k psychoterapeutovi aby mi povedal či mám ten mutizmus alebo je to niečo iné) prosto som ticho, nekomunikujem a preto si to ku mne dovolí, a nikomu inému to nerobí. Prosím vás chcela by som vedieť či je to normálne a že si nemám iba všímať, alebo sa to má niako riešiť?

Odpovede
emus odpovedá:
Dňa 05.04.2024 o 15:39

vam sa to povie lahko, ked to mu poviem tak je mi jasne ze to vykeca celej triede, a kamaratov nemam

tento odpovedá:
Dňa 06.02.2024 o 18:48

povedz mu jednoducho ze sa ti to nepaci a hotovo, co je na tom tazke akoze?

Michaela, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 05.02.2024 o 17:02

Ahoj Emus, som rada že si nám napísala. Keď ti vadí chovanie tvojho spolužiaka a vyrušuje ťa to, tak si myslím že není dobré to len ignorovať, pretože tvoj spolužiak to môže robiť naďalej. Ak máš problém s komunikáciou skús sa porozprávať s blízkou kamarátkou, kamarátom alebo rodičmi ako keby boli tvôj spolužiak a možno sa budeš cítiť istejšie pri konverzácii s ním. Keď sa nechceš rozprávať s nikým iným, tak si môžeš konverzáciu nacvičiť pred zrkadlom. Potom sa s ním pokojne môžeš porozprávať o tom prečo to robí a mohli by ste si to medzi sebou vyrozprávať. Keď ani to nepomôže mohla by si sa zdôveriť učiteľke alebo učiteľovi ktorým dôveruješ a mohli by ste tvôj problém spoločne vyriešiť. Dúfam že svoj problém vyriešiš.

emus odpovedá:
Dňa 03.02.2024 o 23:24

Teda dobrý večer, som sa pomylila

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk