Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 05.02.2024 o 22:26

Mam taky problem, už dlhší čas sa sebapoškodzujem, za 4 dni mám isť k lekárovi a potrebujem tie rany zakryť. Niekto nejaké typy?

Odpovede
Sandra odpovedá:
Dňa 06.02.2024 o 18:44

samozrejme ked o 4 dni ides k lekarovi tak sa to mama a lekar dozvedia a skryvanie to neni riesenie tvojich problemov, preto ak nechces aby sa to dozvedeli takto povedz to mame alebo otcovi (ak im doverujes ze ta pochopia, ak si myslis ze ta nepochopia neviem ako ti inak poradit)

Sandra odpovedá:
Dňa 06.02.2024 o 18:41

Ahoj! Myslim si ze by si to mala niekomu povedat a neskryvat to, najlepsie by bolo rodicom aby ta mohli objednat k psychologovi, samozrejme mozes to povedat aj kamratke, inym pribuznym alebo oblubenej ucitelke a nemusis chodit k psychologovi (aj ked by bolo najlepsie keby si k nemu isla). Ale aj dobre slova od blizkych niekedy pomozu a netreba k tomu hladat psychologa (viem to z vlastnej skusenosti).

Ninča, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.02.2024 o 16:31

Ahoj, ďakujeme za tvoju správu. Verím, že to čím si prechádzaš nie je ľahké. Chápem, že rany chceš zakryť, no to nie je riešenie. Situáciu, v ktorej sa nachádzaš je potrebné riešiť inak. Ako si už sama spomenula, tento problém je dlhodobejší. Spôsob, ktorý je účinný, je napríklad vyrozprávanie sa o veciach, ktoré ťa trápia a privodzujú tieto myšlienky, niekomu komu dôveruješ, poprípade sa môžeš obrátiť na odborníkov. Skontaktovať sa môžeš s našimi odborníkmi, a to prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu (name: linkadeti), či online chatu na stránke. Pamätaj, že v tom nie si sama, a aj keď hľadanie pomoci môže byť náročné, je to dôležitým krokom ku zlepšeniu. Držíme palce.

Diana odpovedá:
Dňa 06.02.2024 o 13:56

Prečo sa sebaposkodzujes? Čo ťa trápi? Mala by si to povedať mame a povedať jej že potrebuješ psychológa (nemusíš jej zase povedať presne čo ťa trápi stačí keď jej iba povieš že sa sebaposkodzujes, alebo ak mame nedoverujes povedz to niekomu inému či už kamarátke, učiteľke, školskej psychológicke, niekomu príbuznému…). Ja som sa tiež sebaposkodzovala a snažila som sa vymýšľať výhovorky ale mama mi to neuverila a odvtedy chodím k psychológovi a musím povedať že to je lepšie a už nemám také veľké nutkanie sa rezať.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk