Otázka
Anna sa pýta:
Dňa 26.05.2024 o 23:34

Ahojte! v poslednej dobe som smutna, citim velke uzosti a neviem co dalej, prisla som o kamaratov, pred 3 rokmi som spravila strasne chyby a preto som o ne prisla. Stale mam chut plakat. Bojim sa o buducnost, uz ma nic nebavi, bojim sa aj vstat. Uz ma ani nebavi tak ucenie ako kedysi

Odpovede
Ninča, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.05.2024 o 17:01

Ahoj Anna, v prvom rade ďakujeme, že si sa obrátila na rovesnícku poradňu. Už to, že si uvedomuješ chyby, ktoré si spravila v minulosti je veľký krok, preto je dôležité si odpustiť. Chyby robíme všetci, sme predsa ľudia. Strata priateľov nikdy nie je ľahká vec. Avšak to sa už zmeniť nedá. Teraz sa z toho môžeš len poučiť. Nepríjemné pocity úzkosti, smútku a beznádeje, ktoré prežívaš, sú v týchto situáciach pochopiteľné, no netreba im pripisovať ľahkú váhu. Je správne, že si uvedomuješ tieto pocity a aj to, že ťa trápia. Preto by bolo určite vhodné o týchto pocitoch povedať niekomu blízkemu, komu dôveruješ alebo odborníkovi – psychológovi a prebrať následujúce kroky. Veľmi dôležitá je starostlivosť o samú seba preto to určite nezanedbávaj. Aj keď máš pocit, že veci, ktoré ti niekedy prinášali radosť ti ju už neprinášajú, skús sa aspoň po troške venovať nejakej aktivite, ktorá ti spríjemňovala deň. Či už si vypočuješ hudbu alebo sa prejdeš na čerstvom vzduchu, každý malý krok je dôležitý. Aj keď to teraz vyzerá, že je toho priveľa, nemusíš všetky problémy riešiť naraz. Zameraj sa a sústreď na jednu vec, ktorá ťa posunie ďalej. V každom prípade môžeš kontaktovať Linku Detskej Dôvery – či už prostredníctvom telefónu – 0907 401 749, emailu – odkazy@linkadeti.sk, skypu – Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Držíme palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk