Otázka
Mia sa pýta:
Dňa 04.06.2024 o 22:16

Ja už nevládzem. Od augusta sa sebapoškodzujem a mávam Panické ataky. Rodičia o tom vedia ale robia si z toho posmechy. Volala som už aj na číslo 116 111 ale veľmi mi nepomohli. Písala som tam ale nezodpovedajú mi

Odpovede
Mia odpovedá:
Dňa 07.06.2024 o 20:33

Školského psychológa nemáme. Bola som za výchovnou poradkyňou a tá mi povedala že nemá čas riešiť také banálne situácie.

Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.06.2024 o 07:56

Ahoj Mia, chápem, že táto situáciu, ktorú teraz prežívaš je veľmi náročná. Možno by si mohla na škole zájsť za školskou psychologičkou alebo výchovnou poradkyňou, na to súhlas rodiča nepotrebuješ. Oni by ti mohli poradiť čo ďalej a pripadne sa porozprávať s tvojími rodičmi a dohovoriť im, že potrebuješ psychologickú pomoc. Hlavne nestrácaj nádej. Chápem, že už nevládzeš, a že sa ti zdá, že to nemá riešenie, no to nie je pravda. Je to proces, ktorý trvá nejaký čas, no to neznamená, že to tak ostane už navždy. Neváhaj sa obrátiť aj na našu linku detskej dôvery prostedníctvom telefónu : 0907 401 749, skypu : linkadeti alebo mailu: odkazy@linkadeti.sk, kde sa môžeš porozprávať s odborníkmi. Verím, že sa ti podarí nájsť nejaké riešenie, a že sa čoskoro tvoje situácia zlepší. Prajem ti veľa síl, aby sa ti to čím skôr podarilo.

Gabriela odpovedá:
Dňa 05.06.2024 o 23:00

to co mas za rodicov? kazdy spravny rodic by mal svoje dieta podporit a pomoct mu v tazkych situaciach a nie si z toho robit vysmech

Mia odpovedá:
Dňa 05.06.2024 o 18:50

Na ipčko som už aj písala aj volala ale nevedeli mi pomôcť. Kamarátov nemám kvôli tomu že som bola nimi šikanovaná. Rodinu nepoznám lebo obidvaja rodičia bývali v detskom domove.

Gabika, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 05.06.2024 o 18:34

Ahoj Mia som veľmi rada, že si sa nám zdôverila. Je mi veľmi ľúto, že k tejto situácii tvoji rodičia pristupujú takto. Keď ti nedovolia navštíviť psychológa, tak by si sa mohla obrátiť na niekoho blízkeho z rodiny, na kamarátov, učiteľov, alebo na niekoho komu veríš. Keď máš panické ataky, tak vieš skúsiť aj dychové cvičenia, ktoré ti ich pomôžu zmierniť. Hlavne je dôležité o tom čo ťa trápi rozprávať s niekým komu dôveruješ. Takýto rozhovor s niekým blízkym ti vie veľmi pomôcť. Ak by to nebolo možné, tak sa vždy vieš obrátiť aj na našich odborníkov prostredníctvom telefónu :0907401749, emailu: odkazy@linkadeti.sk skypu: linkadeti alebo chatu na stránke. Existujú aj iný odborníci napríklad na stránke IPčko. Držím ti palce a verím, že túto situáciu zvládneš.

Mia odpovedá:
Dňa 04.06.2024 o 22:21

Ja už fakt nevládzem niesť toto bremeno. Spáchať samovraždu však nedokážem. Rodičia nesúhlasia s tým aby som vyhľadala psychológa. Na to aby som mohla ísť sama mi chýbajú ešte štyri roky

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk