Otázka
Monika sa pýta:
Dňa 07.11.2019 o 15:41

Ahojte. Mám taký problém. Dobre sa učím a tak za mnou chodia spolužiaci,aby som im dala opísať úlohy a podobne. V škole sme celkom dobrá partia,tak som s tým nikdy nemala problém. Ale minule sa dohadovali,že pôjdu spolu do kina a mňa sa nepýtali,či nechcem ísť s nimi. Niečo podobné sa už stalo viackrát. Myslíte,že ma iba zneužívajú? Čo mám robiť?

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.11.2019 o 16:49

Ahoj Monika, úplne rozumiem, že si v tejto situácii neistá. V prvom rade – je od teba rozhodne veľmi milé, že spolužiakom tieto poznámky poskytuješ. Na druhej strane, tvoji spolužiaci len možno nevedia, ako ťa osloviť, skúsila by som sa ich teda pri najbližšej organizovanej akcii narovinu spýtať, či sa nemôžeš pripojiť, alebo dokonca niečo navrhnúť sama. Držím ti palce, pokojne nám daj vedieť, ako to dopadlo.

Samuel, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 07.11.2019 o 16:11

Drahá Monika, vidím, že si z toho smutná a nedáva ti to zmysel. Najlepšie by bolo sa s nimi o tom porozprávať. Možno si len myslia, že nemáš čas lebo sa doma podľa nich veľa učíš alebo si myslia, že sa ti také typy filmov nepáčia. Možno by bolo dobré keby si ich ty skúsila niekam pozvať, vymyslieť pre nich nejaký program aby si sa s nimi zblížila. Držím ti palce Monika.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk