Otázka
Daja sa pýta:
Dňa 22.11.2019 o 19:50

Ahojte, mam taky problém, nedokážem sa otvoriť so svojimi pocitmi pred nikým, sú veci ktoré ma vnútorné zozieraju, všetko čo spravím je ze si nájdem chvíľku keď sa proste vyplacem ale stále je to to iste, tiež mam pocit ze ma nikto nemá rád a nemám žiadnych kamarátov, je tam zopár ľudí ktory ma možno radi majú, no niekedy mám pocit že s nimi trávim čas len preto pretože nemám s kým iným a v skutočnosti im neopatujem pocity. Ďakujem za rady, Daja

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.11.2019 o 11:22

Ahoj Daja, je vporiadku, ak sa nechceš rozprávať o nejakých veciach s inými ľuďmi, no ak ťa to nejakým spôsobom ničí, tak by si mala skúsiť prekonať túto bariéru. Určite máš ľudí, ktorí ťa majú radi (sama si písala, že máš kamarátov, s ktorými tráviš čas a tí by ťa nevolali von, ak by ťa nemali radi, taktiež rodina,..). Ak máš ale pocit, že ty ich až tak nepokladáš za kamarátov, možno im natoľko nedôveruješ, a teda práve preto sa im neotvoríš, tak sa určite neboj, ľudí je na svete veľmi veľa a možno si len nenašla tých pravých kamarátov, ktorých ešte len nájdeš. Taktiež ak sa budeš potrebovať s niekym porozprávať o svojich problémoch, tak nám môžeš napísať do chatu. Želám ti veľa šťastia a držím ti prsty.

Anet odpovedá:
Dňa 22.11.2019 o 22:52

Ahoj Daja . Zažívam to rovnako . Viem . Je to hrozný pocit . Keď sa v škole cítim osamote , zájdem na záchod a tam sa vyplačem . Priznám sa že doma je to opak – snažím sa na seba upozorniť že aj ja potrebujem pozornosť . Každý človek potrebuje pozornosť . Vyskúšaj sa v triede s niekým porozprávať o živote , o obľúbených seriáloch . Ja som si tak konečne našla kamarátku – síce možno nie na život a na smrť . Prajem ti veľa šťastia .

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk