Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 18.12.2019 o 19:25

V poslednej dobe to nedávam… Ani neviem prečo, ale cítim sa úplne na dne. Nebaví ma nič z toho čo som pred tým úplne milovala (hudba, písanie..). Mám kopec kamarátov, ktorí by sa za mňa aj pobili, ale ja sa cítim aj tak osamelá. Vadí mi, keď som sama, ale keď som medzi ľuďmi, cítim sa hrozne nepríjemne. Akoby som tam ani nepatrila. Stále sa mi chce plakať, aj keď nemám dôvod a každý jeden deň je pre mňa len čakanie, kým budem môcť ísť spať, lebo keď spím, tak ma nič z toho netrápi. Je to vnútorná prázdnota, ktorá vlastne ani nemá dôvod a štve ma to o to viac, keď neviem čo a prečo sa mi odohráva v hlave. Nedokážem to povedať kamarátom, lebo viem, že by ich to rozrušilo a možno aj ranilo, že sa vôbec necítim bo svojej koži, ak keď sa navonok usmievam Minule som sa len tak rozplakala na hodine angličtiny… Všetci sa ma pýtali čo mi je a ja som im ani nedokázala odpovedať, pretože sama vlastne neviem. Mechcem nikomu ublížiť no aj tak mam pocit, že kvôli mne mnoho ľudí trpí. Istú chvíľu som hľadala útechu u chlapcov, no veľmi rýchlo mi došlo, že ich moje pocity nezaujímajú a ide im iba o sex. Tam som to vzdala a dostala som sa do zlej partie.. Ľudia tam pili a brali drogy a tak som pretrhla kontakty aj s nimi. Snažila som sa nájsť útechu v cigaretách, ale to mi tiež vôbec nepomohlo. Predtým som videla úplne jasno svoju budúcnosť, no teraz nevidím nič.. Všetko akoby strácalo svoj zmysel… Prosím, čo mám robiť? Ja už sa nechcem ďalej takto cítiť…

Odpovede
Morticia odpovedá:
Dňa 01.10.2022 o 17:12

Ahoj neznámy človek, chcem sa spýtať aj keď je to starý príspevok možno odpíšeš, či máš stále tieto stavy a keď ne ako si to riešila. Ja zase tých kamarátov/tky nemám komu sa zdôveriť a je mi hrozné a stav sa mi len zhoršuje. Nikto z rodiny má nechápe a cítim prázdnotu. Tiež čakám len na večer aby som mohla to vyspať lebo len v spánku sa človek netrápi…

Jarka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.12.2019 o 20:42

Ahoj. Sme veľmi radi, že si sa nám zdôverila. Stáva sa, že človek má v živote takéto chvíle, kedy jednoducho nefunguje nič. Mám s tým skúsenosť tiež. Ale netreba to vzdávať. Mýslim, že ak máš okolo seba ľudí, ktorým dôveruješ a ktorí ťa majú radi, tak sa im môžeš zdôveriť. Možno nakoniec zistíš, že keď sa s nimi o tom porozprávaš, tak sa možno budeš cítiť lepšie. Alebo si môžeš nájsť napríklad v niečom novom záľubu. Môžeš porozmýšľať, čo ťa bavilo možno keď si bola menšia a postupom času si na to zanevrela. Alebo si nájdi niečo nové, čo si napríklad nikdy nerobila, len možno iba kvôli tomu, aby si nejako zahnala tú samotu, ktorú cítiš. Ak sa potrebuješ možno len niekomu vyrozprávať, môžeš sa nám ozvať aj do chatu, ktorý funguje každý pracovný deň od 14:00 do 20:00. Radi ti odpovieme. Držím palce.

ninQa odpovedá:
Dňa 18.12.2019 o 19:56

Ahooj Je úplne v poriadku,že sa takto cítiš určite nie si sama,kto takyto pocit zažil.Aj ja som mala sem tam chvíľku keď som sa cítila taká sama.. A tiež som mala kamarátov a tiež som sa necítila moc dobre ani sama a ani s kamarátmi a tiež mi bývalo do plaču.Neboj sa,navždy sa takto určite nebudeš cítiť a raz sa všetko zlé skončí a príde to dobré. Máš kamarátov,ako si spomínala,ktorý by sa za teba aj pobili.To je len dobre pre teba.Horsie by bolo keby kamarátov nemáš vôbec. Viem,že nevieš prečo sa takto cítiš ale môžeš pouvažovať,že odkedy sa takto cítiš, prečo asi sa takto cítiš.Skús to,aj keď možno nebudeš vedieť. Hlavne nie je dobre úplne sa odčleniť od kamarátov a byť zavretá doma,pretoze to,ťa môže deprimovat ešte viac.Keď ťa volajú von tak chod.Ja som tiež nechcela ísť a vždy som sa cítila potom lepšie. Mozno sa mi to povie veľmi ľahko… Ale skus sa nad týmito pocitmi veľmi nezamyslat.Skus brat prítomnosť taku aká je.Skús na to nemyslieť.Viem,že je to možno tažké.Aspon to skus.Rob tu hudbu a písanie ako si spomínala.Odreaguje ta to.Aj keď možno nebudeš mať inšpiráciu. Útechu v chlapcoch by som nehľadala a dala by som takýmto veciam čas. Ako už viac krát hovorím,naše fyzické zdravie si hádam nebudeme ničiť cigaretami.A z tej zlej partie sa dostať čo najskôr preč a baviť sa len s tými ktorým na tebe záleží. Nikdy nič nestráca svoj zmysel.Nikdy nič netrvá večne. Drž sa,verím ti✌?

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk