Otázka
Anonymná sa pýta:
Dňa 28.12.2019 o 16:39

Ahoj, mám zopár otázok ohľadom gynekologického vyšetrenia, konkrétne detského gynekologického vyšetrenia. Rozprávala som sa o svojich pocitoch aj s mamou, ale niektoré otázky mi ani ona nevedela zodpovedať a chcem sa so svojimi otázkami zdôveriť tu. Takže tu sú tie otázky:

  1. Musí byť v ambulancii počas vyšetrenia so mnou aj moja mama?
  2. Budú si ma obzerať úplne nahú?
  3. Budú ma tam vážiť?
  4. Mám právo si vybrať, či chcem ženu gynekologičku alebo muža gynekológa?
Odpovede
Romana odpovedá:
Dňa 30.12.2019 o 12:29

Ahoj tak rada by som ti odpovedala ak ešte nemáš 18 rokov tak je povinný ísť s tebou dnu otec/mama. Pravdepodobne áno budeš nahá pred lekára aspoň u mňa to tak bolo a bolo by dobré povedať svoje tajnosti ak už niesi panna alebo sexuješ mamke pred vyšetrením. Vážiť ťažko povedať ako ktorý lekár mňa napríklad nevážila. A jasné môžeš si vybrať hociakého lekára(gynekológa) či ženu alebo muža. Ja osobne mám ženu vyhovuje mi to viacej Ak máš nieaké otázky kludne rada odpoviem. Romi

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.12.2019 o 18:57

Ahoj, je pochopiteľne, že máš strach a si nervózna pred gynekologickým vyšetrením. Čo sa týka tvojich otázok, tak ak nemáš 18 rokov pravdepodobne s tebou bude aj tvoja mama. A ak máš pred ňou nejaké tajnosti, tak by bolo skvelé, keby si sa jej zdôverujú skôr. Zrejme sa ťa budú pýtať otázky, na ktoré by bolo vhodné odpovedať pravdivo. Odpoveď na tvoje ďalšie otázky je asi individuálna. Vážiť ťa pravdepodobne nebudú, no zaručiť ti to nemôžem lebo to môže závisieť od lekára a od jeho systému a to iste platí aj o priebehu vyšetrenia. Právo vybrať si medzi ženou a mužom samozrejme máš a ak máš obavy, tak sa zdôver mamke aby o tom vedela skôr. Nemusíš sa báť. Takéto vyšetrenie podstúpi skôr či neskor každé dievča. Držím ti prsty.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk