Otázka
BlueBerry sa pýta:
Dňa 03.01.2020 o 11:52

V poslednej dobe sa cítim taka zbytočná.Vsetko odkladám a nechce sa mi čítať ani knihu a učiť sa do školy.Proste radšej prelezim doma a večer idem von.Štve ma,že nemám nejaké nastavené ciele v živote,ktoré by som chcela dosiahnuť.Neviem ani čím chcem byť.Za 2 roky som dospelá.Nechcem byť dospelá…bojim sa,že nič v živote nedám,nebudem nič zvládať,nebudem úspešná… Neviem prečo nad tým v poslednej dobe rozmýšľam. Bola by som rada za viac odpovedí.Dakujem✌?

Odpovede
Daniela, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.01.2020 o 16:20

Ahoj BlueBerry, myslím že je v poriadku sa raz za čas cítiť zbytočne, bez motivácie, ako opisuješ. Nemusíš sa tým veľmi trápiť, existuje veľa zaujímavých spôsobov ako si v živote nastaviť ciele. Skús sa napríklad zamyslieť nad tým čo ťa baví, čo by si si vedela predstaviť robiť celý život. Môžeš si skúsiť nastaviť niekoľko zdravých a prospešných rutín, ktoré skúsiš robiť každý deň, aby si mala pocit že svoju momentálnu situáciu zvládaš. Ak sa teraz naučíš byť zodpovedná, v budúcnosti to budeš mať oveľa ľahšie. Rozumiem, že sa bojíš, že dospelosť nebudeš zvládať, no myslím si že ak sa budeš sústrediť na prítomnosť a to čo môžeš zvládnuť teraz, tento strach postupne zmizne. Prajem ti veľa šťastia.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.01.2020 o 16:09

Ahoj, veľmi dobre ťa chápem. Aj ja zvyknem mať niekedy pocit, že ma nič nebaví alebo sa mi niečo nechce. To čím chceš byť a čo chceš robiť určite časom zistíš. Skús si vybrať podľa toho, ktoré predmety ťa v škole bavia a aké povolanie sa ti najviac páči. Skús sa možno sústrediť na prítomnosť, to čo je teraz. Možno časom nájdeš motiváciu. Môžeš si skúsiť stanoviť malé ciele a tie postupne plniť. Cez tieto malé ciele sa potom môžeš dostavať k väčším a prísť na to, čo chceš robiť. Držím palce.

Katarína, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.01.2020 o 16:08

Ahoj, chápem, že sa cítiš takto. Každý má občas chvíle kedy ani nevie,čo teraz chce, čo bude robiť, ale predsa to neznamená, že sa to nedá nejako zmeniť.Môžeš skúsiť si roztriediť veci, ktoré chceš teraz urobiť a čo až neskôr. Skús sa zamerať na menšie udalosti,ciele alebo povinnosti, ktoré chceš urobiť. Môžeš si popri tom nájsť aktivitu alebo inú vec, ktorá ťa bude motivovať -inšpirovať. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk